EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Fotele obracane czy krzesło klasyczne – jaki typ mebla wybrać do aktywności przy stole?

Duży procent ludzi funkcjonuje w postawie siedzącej przebywając dużo czasu przy stole. Dlatego też tak bardzo ważne jest to, by wybrać idealne krzesło, ponieważ od tego zakupu będzie uzależniony luksus siedzenia. Bez znaczenia czy chodzi o fotele obracane, klasyczne siedziska czy inne rodzaje najważniejsze jest, by nie nabawić się choroby kręgosłupa.

magnat

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
Jakie muszą być praktyczne fotele obracane? Idealne siedzisko obrotowe musi posiadać podstawę z pięcioma ramionami, ponieważ wtedy cała konstrukcja jest mocniejsza. W dużej jakości modelach krzeseł warto skupić uwagę na rodzaj kółek, które powinny mieć układ samohamowania. Niektóre rodzaje kół pokryte są materiałem antypoślizgowym, które dobrze funkcjonują na wykładzinach czy dywanach. Fotele obracane czy inne siedziska do stołu powinny mieć oparcia o prawidłowej wysokości sięgające co najmniej do poziomu łopatek.

Jeżeli czytasz prezentowany artykuł to oznacza, że wątek Cię niezwykle zaciekawił – wejdź na odnośnik, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Jeśli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź stronę meble.pl. Tak samo ważne jest siedzisko i jego głębokość. Zarówno wsparcie jak i siedzisko muszą być wymodelowane i dobrane do kręgosłupa użytkownika. Niemal każde krzesło, które ustawione jest przy biurku powinno być wyposażone we właściwej długości podłokietnik, dlatego, że wsparcie dla ramion ma ogromne znaczenie dla pracy kręgosłupa (porady).

W punktach handlowych ogólnodostępne są fotele obracane, które doposażone są w dodatkowe części przykładowo zagłówek umożliwiający tymczasowy relaks użytkownika. Innym detalem zapewniającym wygodę siedzenia może być podkolannik czy stoliczek, na którym można ustawić przykładowo laptopa.