EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co zrobić w razie poważnej awarii kotła w sezonie grzewczym? Czy kupno nowego kotła w takim wypadku to rzecz konieczna?

Ogrzewanie domu jest rzeczą, o której są zmuszeni myśleć każdy sezon grzewczy ich właściciele. Nawet gdy wszystko będzie świetnie zaplanowane, odpowiednia ilość opału zakupiona to i tak zdarzają się sytuacje niezależne od nas, a mianowicie awarie. Jak można zabezpieczyć się na taką wypadek?

odbitka - dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście czasami usterka nie jest czymś poważnym i możemy wezwać fachowca, który szybko ją usunie.

Ciekawią Cię informacje na ten temat? To świetnie, ponieważ posiadamy odpowiedni serwis (https://www.multiinstal.pl/armatura-instalacyjna/adaptery-pex-al-pex/), który zawiera wyłącznie informacje, których teraz potrzebujesz.

Wtedy jesteśmy w lepszej sytuacji oraz wydajemy pieniądze na naprawę jak również potrzebne części zapasowe. Może nie jest to aż tak mały wydatek natomiast na pewno mniejszy aniżeli kupienie nowego kotła – kotłownie kontenerowe do wynajęcia. Natomiast czasem sytuacja jest na tyle kiepska, iż piec musi być wymieniony. Taka sytuacja w środku sezonu grzewczego to ciężka sprawa. Szczególnie, że nie zawsze jesteśmy przygotowani na tak nieprzewidziany wydatek. W takim momencie trzeba wiedzieć, iż jest jeszcze inne wyjście, a mianowicie wynajem kotłowni. Z pewnością sporo osób o tym nie słyszało, natomiast rzeczywiście już coraz więcej firm ma w ofercie tego typu usługi. Prócz sprzedaży różnego rodzaju wyrobów, oferują oni także część urządzeń na wynajem.

dom - image

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
W ofercie często możemy spotkać kotły mobilne, to znaczy gotowe kotłownie kontenerowe, które przyjeżdżają pod nasz dom i wystarczy je podłączyć do instalacji. Czasem również możliwy jest wynajem kotłów (bonusy) montażowych, czyli po prostu zakłada się wynajęty kocioł w miejsce starego i płaci za wynajem. Możliwości jest sporo, tak samo jak rodzajów kotłów. Z łatwością można wynająć kotły parowe albo choćby olejowe w zależności od tego, jakich do tej pory używaliśmy.

Taka opcja jest doskonała również dla firm, jakie muszą zadbać często o ciągłość produkcji. Na wypadek wszelkich nieprzewidzianych okoliczności takich jak awarie, lub też konieczność zwiększenia ilości ciepła, lub też gdy grożą nam planowane przestoje w dostępie do ogrzewania, to rozwiązanie będzie czymś idealnym. Warto wiedzieć, iż taka możliwość jest właśnie gdy przydarza się taka właśnie awaryjna sytuacja. Właśnie wtedy kotły w kontenerach okazują się idealne. Są bardzo szybkie w montażu i uruchomieniu, łatwe w transporcie jak i nie potrzeba dodatkowych pozwoleń budowlanych. Jest to swego rodzaju mobilna kotłownia, jaka rozwiąże łatwo sporo problemów. Dlatego warto wiedzieć, iż można skorzystać z tych możliwości.