EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Osuszacze powietrza – zastosowanie

Nadmiernie duża wilgoć to kłopot, który spędza sen z powiek wielu osobom. Wilgotne ściany są częstokroć powodem powstawania grzybów. Zwilgotniałe ściany to także zwiększone koszta ogrzewania, niemiła woń bądź poślizgi w remontowych pracach.
Nierzadko najprostszym wyjściem w takowej sytuacji będzie kupno tzw.

osuszaczy powietrza. Które urządzenie zakupić? Przed przystąpieniem do jakichś działań wilgotność w budynku trzeba zbadać. Do zrealizowania badania wystarczy prosty w obsłudze miernik elektroniczny do nabycia w sklepach ze oprzyrządowaniem AGD. Badanie trzeba zrealizować kilka razy o przeróżnych porach doby. Jeżeli wilgoć powietrza ciągle będzie ponad 60%, wówczas jest większa niż powinna.

Prezentowany artykuł porusza faktycznie istotnie kwestie, jednak zobacz poza tym tamto opracowanie (http://www.artimbo.pl/altany-drewniane,g19.html) – na pewno uznasz, że są warte zapamiętania.

Przyczyny przesadnej wilgoci mogą być różnorodne. O ile nie zamieszkujemy na obszarach, na jakich jej wartość będzie w naturalny sposób powiększona przyczyną zwiększonej wilgotności może być dla przykładu: wilgoć technologiczna – to wilgotność która znajduje się w ścianach oraz posadzkach nowo postawionych budynków jak także w domach po modernizacjach. Jeżeli nie została zlikwidowana po zrealizowaniu robót budowlanych nierzadko wyjdzie z murów w najmniej korzystnym momencie.

wanna

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
wilgotność powstaje w trakcie wielu działań realizowanych w mieszkaniach takich jak przykładowo gotowanie czy też zmywanie naczyń. Zła wentylacja sprawić może, iż wygenerowana przez nas wilgoć nie jest w stanie uciec z mieszkania. Nadmiaru wilgotności możesz pozbyć się za pomocą tzw. osuszaczy .

Ów osuszacz wychwyci wilgotność w gazowej postaci po czym zamienia wilgoć w płyn odprowadzając w następnej kolejności do zasobnika czy też kanalizacji. Jesteśmy dzięki takiemu rozwiązaniu w stanie zmniejszyć wilgotność powietrza nie równocześnie nie ingerując w budowę domku.