EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kilka podstawowych informacji na temat tego, jak obecnie się prezentuje rynek mieszkaniowy w Warszawie.

Warszawa od wielu lat uważana jest za najdroższe miejsce w Polsce jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy, dotyczy to i rynku pierwotnego i wtórnego. Szacuje się, że różnica między stołecznym rynkiem a innymi największymi miastami może wynieść blisko tysiąc złotych, a w porównaniu z mniejszymi miastami różnica może być jeszcze większa.

Nowoczesne mieszkanie

Źródło: pixabay.com
Rzecz jasna rynek w Warszawie jest dość różnorodny i występuje na nim spora rozpiętość cenowa, ale i tak średnia będzie wychodzić znacznie większa niż w reszcie kraju. Jeśli chodzi o lokale używane najwyższy poziom cen występuje przy mieszkaniach położonych w centrum, w obiektach sprzed roku 1960, a także przy lokalach nowszych, po roku 2000. Jeśli chodzi o nie liczyć się trzeba z cenami w wysokości blisko ośmiu tysięcy, a pojawiają się również oferty wynoszące kilkanaście tysięcy. Jeżeli chodzi o najdroższe miejsca, to tu od dawna panują stare, historyczne dzielnice, przykładowo w Śródmieściu średni poziom cen za mieszkania na rynku wtórnym wynosi prawie dziesięć tysięcy złotych.

Analogicznie sytuacja wygląda jeśli mówimy o mieszkaniach nowych, także najwyższy poziom cen zanotowano właśnie w rejonie centrum.

Jeśli masz zamiar być na bieżąco w owym temacie, to spodoba Ci się najnowsza publikacja (http://www.well-done.pl/uprawnienia-spe/). Znajdziesz ją pod podkreślonym tutaj linkiem. A jeżeli będziesz miał pytania, chętnie na nie odpowiemy!

Wynika to z tego, że ze względu na miejsce nie budowano tam zbyt dużej liczby mieszkań, więc i ilość ich na rynku wtórnym nie jest jakaś wielka, a to w dużym stopniu winduje ceny. W innych dzielnicach ceny znacznie się różnią. Ich wysokość będzie zależała nie tylko od samej lokalizacji, ale także od wieku budynku i okolicznej infrastruktury. Tradycyjnie najmniejsze ceny mają mieszkania z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, wybudowane w technologii wielkiej płyty i zlokalizowane gdzieś na obrzeżach. Za to mieszkania na sprzedaż Bemowo utrzymują stosunkowo wysokie ceny, być może z tej przyczyny, że ta właśnie dzielnica w ostatnim czasie zaczęła się cieszyć dużym zainteresowaniem wśród klientów. Ciekawe oferty znajdziesz tutaj: Profbud. W każdym razie akurat w stolicy wybierać jest w czym, tak więc jeżeli ktoś planuje zakup mieszkania w tej miejscowości, to raczej bez żadnego problemu powinien znaleźć coś właściwego.