EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Chcesz zacząć inwestycję? Musisz zatroszczyć się o doskonałe podłoże, by była ona wytrzymała

Budowa domu pociąga za sobą konieczność dokonania koniecznych przygotowań oraz zebrania właściwych dokumentów i maszyn. Warto również pamiętać, że budowa domu łączy się z wymogiem nabycia odpowiedniego projektu, jak również znalezienia doskonałego terenu pod budowę. Aby dowiedzieć się, czy kupiona lokalizacja wypełnia warunki wodno-gruntowe, trzeba zlecić badanie geotechniczne gruntu.

Czym odznaczają się takie badania?

klasyfikacja gruntów

Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com

Badania geotechniczne są potrzebne w każdym miejscu, gdzie wykonywana będzie inwestycja budowlana, bez względu na to, czy stawiany będzie prywatny budynek, czy duży obiekt biurowy. Badanie gruntu pozwala stwierdzić, czy wskazany teren jest właściwy pod zabudowę, a także dobrać najbardziej odpowiedni projekt budynku oraz rodzaj fundamentów do wykazanego podłoża. Trzeba mieć świadomość, że od przeprowadzenia tego badania uzależnione będzie to, czy wzniesiony budynek okaże się trwały oraz czy będzie pewny dla zamieszkałych w nim osób.

Dlaczego badania gruntów są tak ważne?

Badania geotechniczne są bardzo ważne dla trwałości oraz kondycji budynku – poczytaj. W dawnych czasach mało który przedsiębiorca budowlany decydował się na wykonanie tego rodzaju badań, w dużej mierze przez to, że nie dysponowano właściwym sprzętem i nie przejmowano się koniecznością wznoszenia budynków według projektów. W efekcie budynki wzniesione na terenie, na którym nie wykonano badania gruntu, często były zawilgocone, miały podlewane piwnice, a nawet dochodziło to pęknięć ścian i fundamentów. Obecnie przykłada się dużą wagę do tego typu badań, bo dzięki nim jest się w stanie dobrać lepszy projekt i przeciwdziałać szkodliwemu działaniu wilgoci.

Bardzo istotna stabilizacja podłoża

grunt

Autor: Dimitris Siskopoulos
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji budowania drogi podjazdowej do domu lub budowy parkingu w pobliżu obiektu użytkowego, bardzo ważna okazuje się stabilizacja podłoża. Bazuje ona na wzmocnieniu podłoża specjalnie przygotowaną mieszanką kruszywa lub gruntu.

Jeżeli bez zadowalających efektów poszukujesz równie nietuzinkowego serwisu, to zalecamy ten artykuł (http://tomiservice.pl/kaciki-kawowe) – zobaczysz, on również jest bogaty w tego rodzaju wpisy.

Receptury tego typu mieszaniny są wykazywane przy pomocy testów laboratoryjnych. W wyniku tych działań osiąga się powłokę gruntu, która jest odporna na działanie wody, mrozu czy odkształcanie się pod wpływem przejeżdżających samochodów. Pozwala to utrzymać drogę lub inną powierzchnię w dobrej kondycji i zapewnić sobie bezpieczny dojazd do domu czy firmy.