EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czy warto montować klimatyzator w mieszkaniu?

Zastanawiacie się, czy opłaca się zamontować klimatyzator w domku? Odpowiadamy natychmiast – opłaci się. Jednakże wyłącznie zaawansowane technologicznie urządzenia.
Klimatyzacja jest dziś normą w samochodach czy też w marketach.

Coraz to częściej instalujemy ją również w mieszkaniach. Nic dziwnego, przy coraz to gorętszych latach, wstąpienie do mieszkania o odpowiedniej temperaturze pozwoli odetchnąć. Możność normowania temperatury jest wyjątkowo istotna dla ludzi starszych jak też ludzi czułych na zmiany aury. Jednakże nawet całkowicie zdrowi ludzie także doceniają ich zbawienny wpływ na nastrój. Urządzenia mogą wykonywać pracę tak w dzień a także nocą, a więc gwarantują optymalną temperaturę przez 24 godziny na dobę. Ponadplanową zaletą urządzenia jest na pewno osuszanie powietrza. Wrażenie komfortu zapewnia wilgotność na pułapie 40-60 proc.

Spodobał Ci się taki post? To świetnie, jeżeli masz ochotę poznać coś podobnie atrakcyjnego, to zapewne zaciekawi Cię też użyteczna witryna (https://www.archicom.pl/inwestycje/m-olimpia-port/).

Łatwiej się wtedy oddycha.

producenci

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzacja do domu

Autor: John Greenfield
Źródło: http://www.flickr.com
Przewożenie materiałów budowlanych

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Czym powinna się charakteryzować klimatyzacja do domu? Klimatyzator powinien posiadać filtr filtrujący powietrze z kurzu, pleśni, pewnych wirusów, a nawet zapachów. Owa funkcja jest nadzwyczaj istotna dla alergików, którzy w zdrowiu mogą działać tylko w czystej atmosferze. Klimatyzatory mogą być ścienne, podsufitowe jak też podstropowe. W budynkach przeważnie montuje się przyrządy na ścianę. Klimatyzatory przypodłogowe natomiast przypominają wyglądem grzejniki. Klimatyzatory podstropowe i kasetonowe spotkać możemy zazwyczaj w biurach jak też marketach. Mogą obsłużyć one nawet do 150 m kw.

Najbardziej istotnym parametrem urządzenia jest bez wątpliwości jego wydajność chłodnicza. Powinna ona wynosić 0,1 kW na każdy jeden metr kwadratowy powierzchni wnętrza. Do pomieszczenia o nawierzchni 20 m kw. stosowny będzie zatem klimatyzator o sile 2 kW.