EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak wybrać właściwy projekt, by mieć tanio dom

Jednym z najistotniejszych kryteriów, jakim na ogół kierujemy się w trakcie planowania budowy domku, są koszta. Perfekcją, do jakiego dąży dużo osób jest sytuacja, w jakiej wydatki określone na budowę domku nie przewyższą ceny zakupu mieszkania.

izolacja przeciwwilgociowa schemat

Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: www.Projektoskop.pl
Początkującym inwestorom nierzadko wydaje się, że kluczowym kryterium będzie wielkość użytkowej powierzchni domu. Jest w tym wiele prawdy, jednak rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana. Oczywiście, im mniejszy dom, tym koszta są niższe, lecz jednocześnie trzeba zwracać uwagę na to, że za budowę dwóch budynków o takiej samej powierzchni użytkowej możesz zapłacić bardzo różne sumy. Projekty domów energooszczędnych o prostej bryle okazują się sporo tańsze, niż fantazyjne projekty domków. Zatem pierwszą sprawą, na jaką muszą kierować uwagę inwestorzy, jest poziom skomplikowania bryły domu. Najbardziej ekonomicznym wyjściem jest wybór projektu na rzucie prostokąta albo kwadratu, bez zbytecznych detali architektonicznych.

Czy publikowany wątek okazał się dla Ciebie fascynujący? To świetnie, gdyż jak klikniesz tutaj, przeczytasz pożyteczne informacje (https://lokum-deweloper.pl/nasza-oferta/), które Cię niewątpliwie zaabsorbują.

Obrys domku powinien mieć jak najbardziej harmonijne kształty. Stawiając na taki rodzaj projektu domu, tym samym zapewnimy sobie bardziej ekonomiczną eksploatację obiektu.

Dzisiaj coraz większą wziętością cieszą się projekty budynków bez piwnic.

Jednym z przyczyn takiego stanu rzeczy są koszta – wybudowanie piwnicy pod całą nawierzchnią mieszkalną domu może podwyższyć cenę budowy o około 20 procent. Podobnie jest z garażem; jeżeli postawimy na parkowanie czterokołowca pod chmurką, wówczas zaoszczędzimy na budowie ponadprogramowego pomieszczenia.