EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym jest modernistyczna aranżacja wnętrza?

Wnętrze modernistyczne to regularnie przewijająca się fraza w dużej liczbie teksów skupiających się na aranżacji. Nic dziwnego, w końcu to jeden sposobów urządzania, po jakie chętnie sięgają nowi posiadacze lokali. Dlaczego akurat nowoczesne aranżacje cieszą się powodzeniem? Co tak naprawdę oznacza ten termin i w jaki sposób zaaranżować pokój w stylu modernistycznym?

wnętrza

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Modernizm ma wiele odmian i nie nie trzeba go zawsze rozumieć identycznie. Większość wnętrz w tym stylu można rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Odznaczają się bowiem nowoczesnymi elementami wyposażenia, które są często typowymi meblami designerskimi. Poza tym, nowoczesność to zazwyczaj minimalizm i to jest jego cecha wyróżniająca.

Zapewne przysłuży Ci się najnowsza publikacja (https://doubleroom.pl/oferta/tapety/tapety-na-sciane-retro). Więc kliknij w poniższy link oraz ciesz się tekstem, który z przyjemnością dla Ciebie przygotowaliśmy.

W stylu nowoczesnym nie uświadczysz zbyt wielu dekoracji. W tym wypadku zawsze wybiera się raczej mniejszą ilość elementów (zobacz 11 pomysłów na salon w nowoczesnym stylu).

To samo dotyczy budowy samych elementów wyposażenia. Da się je zrobić choćby z pojedynczego elementu materiału – albo chociaż mogą sprawiać takie wrażenie. Modernizm to także wielkie przestrzenie. Im więcej wolnego miejsca w salonie czy sypialni, tym lepiej. Aby osiągnąć taki efekt nieraz nawet łączy się pokoje w jedną całość. Usuwa się ściany np. łączące kuchnię z salonem. W takim wypadku kuchnia jest jedynie aneksem do pokoju gościnnego. Całość tworzy natomiast wrażenie znacznie rozleglejszej przestrzeni.

wnętrza

Autor: Bob n Renee
Źródło: http://www.flickr.com

Najwięksi fani przestrzenności pozbywają się nawet większości ścian. W ekstremalnych przypadkach większość pomieszczeń składa się na jedno wielkie pomieszczenie. Aby wrażenie wielkości było bardziej dobitne, dobrze jest także dopasować właściwe kolory. Rzecz jasna najlepiej sprawdzają się jasne barwy, które wizualnie rozciągają pokój. Na ścianach do tego mogą pojawić się zwierciadła, dzięki nim pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie jeszcze większego.