EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co posiadają klimatyzatory kasetonowe oraz w jaki sposób one funkcjonują?

Są tego typu pomieszczenia, w których w ciągu lata jest dużo ludzi, zatem należałoby zadbać o komfort cieplny takich osób oraz równocześnie zwracać trzeba uwagę na estetykę pomieszczenia.
W takiej sytuacji należałoby zdecydować się na klimatyzatory kasetonowe.

Te klimatyzatory są sprzętami rodzaju Split. Znaczy to, że mają jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną. Jednostka zewnętrzna jest usytuowana na elewacji domu, z kolei wewnętrzna jest dopasowana do stelażu, który typowy jest dla sufitu podwieszanego. W klimatyzatorach kasetonowych obudowa posiada zwykle wysokość około 30 centymetrów oraz jest to dostosowane do konstrukcji podwieszanego sufitu. Wymiary widocznej maskownicy na suficie zezwalają również na wkomponowanie jej w sufit kasetonowy. Wysokość maskownicy to około 2-3 cm, zatem wnętrze niczego nie traci ze swej estetyki. Klimatyzatory kasetonowe występować mogłyby jako jedno-, dwu- lub czterokierunkowe. Jest to zależne od liczby wlotów powietrza.

Zainspirował Cię naszwpis? Napisaliśmy wyjątkowo dla ciebie ważne info, więc kliknij ten link (http://odlew.com.pl/oferta-ebalta/poliuretanowe-zywice-elastyczne) na ten temat!

Najbardziej korzystne dla odbiorcy są klimatyzatory czterokierunkowe. W takiej sytuacji powietrze jest rozprowadzone w najwyższym stopniu równo, gdyż wydmuchiwane jest z wylotów i rozprowadzane wzdłuż sufitu a później opada w dół po ścianach.

biuro

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Hale produkcyjne

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Klimatyzatory kasetonowe zazwyczaj mają duże możliwości techniczne, ponieważ zaopatrzone są nie tylko w funkcję chłodzenia, ale również grzania. Kupując schładzacz kasetonowy musimy zwracać uwagę jaki jest pobór mocy dla wersji chłodzenia oraz opcji grzania. W dobrych klimatyzatorach wartości te są podobne. Klimatyzatory kasetonowe zaopatrzone mogą być w programatory, które zezwalają na planowanie cyklu pracy klimatyzatora.

Do narzędzia może być także dołączony szczególny filtr, który pozwala dodatkowo poprawić warunki, które panują w pomieszczeniu. Filtr bez trudu można wyjąć, co bardzo usprawnia konserwację takiego klimatyzatora. Klimatyzatory kasetonowe chłodzą powietrze, lecz nie psują wyglądu pomieszczenia.