EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakiego rodzaju można dobrać zawiasy do naszych szafek?

Bezpieczne i wygodne używanie niektórych mebli gwarantuje dobre wybranie zawiasów meblowych. Dotyczy to szczególnie frontów o dużych Rozmiarach. Dzisiaj jednak posiadamy bardzo duży asortyment oraz moglibyśmy wybrać odpowiednie zawiasy do konkretnego typu mebli.
Dzisiaj można by dobrać zawias do drzwi z płyt wiórowych, z ramką aluminiową czy do drzwi wykonanych ze szkła.

Puszkowe zawiasy są do nabycia ze standardową puszką 35 milimetrów. Mogłyby się różnić od siebie również kątem otwarcia. Można wyróżnić zawias do drzwiczek nakładanych, jaki jest bardzo często stosowany w meblarstwie. Wykorzystywany jest wtedy, gdy drzwiczki szafki są położone na zewnątrz korpusu mebla. Z bocznej strony pozostają tylko wolne przestrzenie, jakie potrzebne są do bezproblemowego zamykania drzwi.

Czy taka problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę banery kraków, która odnosi się do omawianej sprawy, więc na pewno też Cię zaintryguje.

Można by jeszcze użyć zawias do drzwi składanych. Stosować go możemy w takiej sytuacji, gdy komoda ma dwa osobne fronty. Takie zawiasy występują szczególnie w meblach narożnych w kształcie litery „L”. Można by ponadto dobrać zawias do montażu w meblach posiadających bezuchwytowe fronty. Stosuje się to wyjście bardzo często w nowatorskiej aranżacji pomieszczeń.

grzejniki

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
izolacja

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Dzisiaj jeszcze częściej wytwórcy wprowadzają nowe funkcje. Powiększają one luksus użytkowania, ale także zdemontowania i montażu zawiasów. Do nabycia są zawiasy do demontażu bez wymagania wykorzystania narzędzi, kolejną cechą może być funkcja delikatnego domykania. Wyhamowuje on drzwiczki zamknięte z rozmachem. Oprócz zwyczajnych do nabycia są zawiasy specjalne. Do drzwi łamanych użyć można by zawiasy skrzydełkowe.

Do montażu zawiasu jest konieczny prowadnik. Jest on dostępny o różnej wielkości. Dziś wytwórcy dbają również o ich elegancki kształt. Wygląd mebli można ponadto wzbogacić o np. zaślepki.