EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Gdzie moglibyśmy wykorzystywać nawilżacze przemysłowe?

Nie jedynie w biurach czy w mieszkaniach bardzo istotny jest poziom wilgotności powietrza, które wdychamy. Do spadku wilgotności powietrza zazwyczaj dochodzi podczas sezonu grzewczego, gdy to jesteśmy świadkami działania różnorodnych urządzeń ogrzewających, pieców czy kaloryferów.

wiertarki

Autor: KRESS

Pierwszy rodzaj sprzętów, które regulują ilość wody w powietrzu to nawilżacze przemysłowe ewaporacyjne. Jest to wyjście, którego stosowanie nie potrzebuje stosowania sprężonego powietrza, ponieważ jego funkcjonowanie jest oparte na procesie adiabatycznym.

Istnieje teraz oryginalna witryna (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-radom/), która zawiera istotne informacje na opisywany temat, zatem nie czekaj tylko przestudiuj ją szczegółowo.

Mówiąc w skrócie formuła działania tego typu nawilżacza przemysłowego opiera się na użyciu w sposób specyficzny skonstruowanego wkładu nawilżającego. Taki wkład zaciąga wodę, w następnej kolejności przy użyciu wentylatora odparowuje tą wodę oraz przetłacza powietrze. Rezultat działania nawilżaczy ewaporacyjnych moglibyśmy porównać do efektu, jaki wywiera niezwykle silny wiatr na wilgotną ulicę. W taki sposób tworzona para jest niedostrzegalna dla oka człowieka.

Drugi typ, to nawilżacze niskociśnieniowe, które działają w sposób taki, że wykorzystują podciśnienie w procesach nawilżania. Ten system uzyskuje swoją funkcjonalność za pomocą sprężonego powietrza i kompletu dysz, do których jest dostarczana woda. Sposób budowy tych nawilżaczy niskociśnieniowych umożliwia niezwykle dużą dokładność w zasięgu kontroli nad nawilżeniem powietrza i zezwala zupełnie pozbyć się problemu wyciekającej z obrębu konstrukcji wody. W tym wypadku wilgoć jest produkowana w formie aerozolu. Kluczowym przeznaczeniem nawilżaczy niskociśnieniowych są hale produkcyjne, przestrzenie magazynowe, chemiczne pracownie, chłodnie oraz tego typu pomieszczenia, które służą do przechowywania różnych materiałów organicznych, które potrzebują szczególnych warunków. Sposób budowy tych nawilżaczy umożliwia relatywnie łatwy montaż.

Montaż ten cechuje się ponadto dość niewielkimi kosztami. Nawilżacze ewaporacyjne stosują tzw. zimne odparowywanie, które dość powszechnie uznane jest za efektywną formę kontrolowania nawilgotnienia powietrza .