EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób kupować mieszkanie od dewelopera? Na jakie rzeczy zwracać uwagę? O czym powinniśmy wiedzieć?

Sporo osób boi się, iż kupując mieszkanie od dewelopera na tym straci, jak w związku z tym postępować, aby zmaksymalizować własne bezpieczeństwo na okoliczność niewypłacalności inwestora?

Co ważne, przed zawarciem umowy musimy bardzo dokładnie zbadać sytuację finansową firmy deweloperskiej jak również stopień zaawansowania prac budowlanych. Generalnie im w większym stopniu prace są zaawansowane, tym mniejsze ponosimy ryzyko, jakie może się wiązać z upadłością dewelopera. Obowiązuje od jakiegoś czasu ustawa mówiąca o ochronie praw nabywcy mieszkania lub domu jednorodzinnego, nakłada na dewelopera obowiązek gwarancji dla nabywcy środków ochrony pod postacią zamkniętego albo też otwartego rachunku powierniczego, jakie mogą być połączone z gwarancją bankową lub ubezpieczeniową. Każdy deweloper powinien mieć to na uwadze.

Ostatnio pojawiała się nowa, niezwykle atrakcyjna oferta – by ją ujrzeć, kliknij tu i spójrz na portal (http://pomnikiwroclaw.pl/) a na pewno się nie rozczarujesz.

Tak wiec w kontekście ewentualnej upadłości dewelopera najkorzystniejszym rozwiązaniem zdaje się być gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa. Na takiej podstawie, na wypadek ogłoszenia upadłości dewelopera nabywca będzie mogła zażądać od banku albo zakładu ubezpieczeń wypłaty środków w wysokości, która równa będzie kwocie zapłaconej deweloperowi. Tego typu forma zabezpieczenia w najpełniejszy sposób da nam bezpieczeństwo pieniędzy, jakie zainwestowaliśmy w nasze mieszkanie. Nie ma natomiast możliwości maksymalnie skutecznego zabezpieczenia realizacji umowy, która została zawarta z deweloperem. Znaczy to, że nabywca jest w stanie zagwarantować sobie praktycznie całkowite bezpieczeństwo wpłaconych pieniędzy, nie jest jednak w stanie zapewnić, że dostanie za te środki lokal, jaki był przedmiotem umowy.

Całe szczęście ta sytuacja ulega zmianie i na rynku znajduje się coraz więcej firm, jaki wywiązują się ze swoich umów. A gdzie najczęściej nabywamy mieszkania u deweloperów? Rzecz jasna tam gdzie najwięcej się najczęściej buduje, to znaczy w największych miejscowościach w Polsce. Na uwagę natomiast zasługuje Gdańsk, bo ostatnimi czasy to właśnie miasto zyskuje na znaczeniu. Nic w tym dziwnego, jest ładnie położone, posiada wyjątkową architekturę, jest tam także świetny klimat do prowadzenia interesu. Należy jednak wiedzieć, iż większy rynek deweloperski w ogóle nie ułatwia zadania. Wręcz odwrotnie, musimy w takim wypadku z jeszcze większą ostrożnością podchodzić to tego tematu i dokładnie sprawdzić firmę jak i wszystkie warunki umowy.