EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakiego rodzaju są korzyści z ocieplania ścian zewnętrznych za pomocą pianki?

W budownictwie od bardzo dawna próbowano otrzymać dobrą izolację termiczną budynku. Uzyskano to dzięki zastosowaniu tzw. „oddychającej” pianki poliuretanowej.
Dzięki swoim cechom, nie powoduje ona jednak efektu termosu.

Systemy profili aluminiowych

Autor: Yawal S.A.
Źródło: Yawal S.A.
zdrowie

Autor: Libet
Źródło: Libet
Inną zaletą takiego rozwiązania jest jego nieprzewiewność, co pozwala na duże oszczędności prądu elektrycznego. Ponadto ocieplenie ścian zewnętrznych pianką poliuretanową niezwykle usprawnia czynności budowlane. Profesjonaliści mogą ułożyć nawet 300-400 m kw.

Jeśli masz chęć wyszukać materiały na omawiany temat, to przejdź tutaj przyłącza kanalizacyjne i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

otuliny w ciągu jednego dnia. Tego typu pianka doskonale łączy się z różnymi rodzajami surowców budowlanych np. z cegłą, drewnem czy płytami OSB. Jest niezwykle sprężysta, zatem znakomicie nadaje się również na poddasza. Poza tym tego typu pianka jest niezwykle bezpieczna dla zdrowia oraz dla przyrody. Nie ma skłonności do kruszenia się, a swoje cechy może zachować tak długo, jak sam budynek.

Należy jednak pamiętać, aby ocieplenie ścian zewnętrznych pianką poliuretanową wykonała mająca doświadczenie spółka. Prace przeprowadzane są przy pomocy specjalnego pistoletu, co pozwala docierać do najbardziej ukrytych powierzchni. Do docieplenia ścian zewnętrznych, a także fundamentów czy też tarasów używana jest tzw. pianka twarda, która ma znakomite właściwości termoizolacyjne oraz hydroizolacyjne. Bardzo istotne jest również to, że taka pianka poliuretanowa jest surowcem niepalnym, co niezwykle korzystnie wpływa na bezpieczeństwo związane z wykorzystaniem takiego rozwiązania.

Jeżeli jednak wciąż namyślasz się, jak przebiegałyby prace powiązane z izolacją termiczną w Twoim budynku, w każdym wypadku możesz porozmawiać z doradcą technicznym oraz ustalić szczegóły.