EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co powinny gwarantować drzwi montowane na klatkach schodowych?

Drzwi wejściowe do mieszkania w blokach nie muszą co prawda spełniać takich wymogów, jak muszą to robić drzwi zewnętrzne, które są montowane w domach jednorodzinnych, przy czym ich wybór także jest bardzo istotny.

W poniższym artykule próbujemy podpowiedzieć, jakie kryteria należałoby brać pod uwagę, gdy nabywamy drzwi montowane wewnątrz klatki schodowej. Drzwi wewnątrzklatkowe, czy drzwi wejściowe do lokalu powinny mieć nade wszystko odpowiednie wymiary, odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe, właściwą izolację dźwiękową i cieplną i powinny się wyróżniać odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Podobał Ci się ten wpis? Zatem gorąco zapraszamy (https://www.prodmetsc.pl/frezowanie-cnc/) do kolejnych naszych postów, które będą o zbliżonej tematyce.

Muszą także pasować do charakteru kompozycji klatki schodowej. Dostępne aktualnie na rynku drzwi przeważnie nie mają wszystkich wymienionych wcześniej cech jednocześnie. Za małą dopłatą prawie każdy producent drzwi powinien poprawić co poniektóre właściwości użytkowe i techniczne proponowanych przez swoją firmę produktów oraz w tego typu sposób wyprodukować towar, który będzie odpowiadał indywidualnym oczekiwaniom danego klienta.

metraż

Autor: Stolbud Włoszczowa
Należy mieć świadomość tego, że dla dowolnego producenta drzwi satysfakcja klientów powinno być kwestią najbardziej istotną. Do mieszkania w bloku lub w kamienicy odpowiednie będą drzwi pełne uchylne, które otwierane są od wewnątrz. Co prawda drzwi, które są otwierane na zewnątrz są o wiele trudniejsze do pokonania, przy czym co poniektórzy zarządcy budynków wielorodzinnych nie zezwalają na ich montowanie.

Tego typu postanowienia są najczęściej podyktowane koniecznością zagwarantowania drożności ciągów ewakuacyjnych na wypadek powstania niebezpieczeństwa pożarowego, wybuchu gazu lub odmiennego rodzaju losowych wydarzeń. Jeżeli jednak chodzi o wygląd zewnętrzny drzwi na klatce schodowej, to jest to już kwestia dowolna.