EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Walory drukowania obrazów na płótnie

Aranżacja pomieszczeń ma aktualnie istotne znaczenie. Pragniemy przebywać w pokojach udekorowanych estetycznie oraz zgodnie z najnowszymi trendami, lubimy wypełniać przestrzenie nie tylko komfortowymi kanapami i szafami, lecz także niebanalnymi ozdobami.

kolory w salonie

Autor: Dimlab.pl
Źródło: Dimlab.pl
Od wielu lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się obrazy, jednak ich forma bardzo ewoluowała.

Współczesne obrazy w niczym nie są podobne do dawnych, malowanych na płótnie, dzieł wybitnych artystów, oprawionych w szerokie, bogato zdobione ramy. Współczesne obrazy, odpowiednie zarówno do prywatnych mieszkań, jak i do pomieszczeń służbowych, odznaczają się prostą formą i siłą przekazu. Najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest druk na płótnie, który daje szereg możliwości. Dzięki wykorzystaniu nowych technik druku możemy powiesić na ścianie obraz z własnym zdjęciem, lub z dowolnie wybraną fotografią. Obrazy tego typu drukowane są zazwyczaj na dobrej jakości płótnie naturalnym lub syntetycznym. Finalny produkt przypomina tradycyjny, malowany obraz, ponieważ posiada podobną fakturę. Dzięki wykorzystaniu płótna naturalnego, zminimalizujemy wszelkie niedociągnięcia samej fotografii oraz złagodzimy ewentualne piksele.

obraz

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na druk na płótnie, trzeba pamiętać o paru ważnych rzeczach.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://meblemwm.pl/) do przejrzenia. Znajduje się tu dużo cennych wskazówek, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Najważniejsza zasada głosi, że im lepszej jakości zdjęcie (więcej na tej stronie) wybierzemy, tym lepszy rezultat uzyskamy na obrazie. Jeśli drukujemy własne, autorskie zdjęcie, trzeba dostosować rozmiar płótna do jakości fotografii. Korzystając z gotowych grafik, sprawa jest prostsza, ponieważ przygotowane fotografie są jakościowo specjalnie dopasowane do przeznaczenia, to jest drukowania na płótnie malarskim.

Przedsiębiorstwa, parające się wytwórstwem obrazów z cyfrowym wydrukiem, mają zazwyczaj w ofercie całe mnóstwo zróżnicowanych grafik: pejzaży, pojazdów, zwierząt, znanych budowli, jedzenia. Zanim wybierzemy projekt, zastanówmy się, w jakim stylu mamy urządzone dane wnętrze i dobierzmy odpowiednią fotografię. Rozważmy też, czy lepszy efekt otrzymamy, wieszając obraz wielobarwny, czy czarno-biały. Obrazy drukowane na płótnie można dowolnie rozdzielać na kilka kawałków, tworząc nowoczesne, przyciągające wzrok tryptyki i mozaiki. Dzięki zawinięciu druku na dół obrazu, nie ma wymogu stosowania dodatkowych ramek, obraz jest gotowy do umieszczenia na ścianie. Dzięki drukowanym obrazom można otrzymać oryginalny efekt, a jednocześnie dużo zaoszczędzić, ponieważ tradycyjnie malowane obrazy są znacznie droższe od wersji wykonywanych nowoczesnymi technikami.