EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak najbardziej korzystnie budować dom? Jakie są najlepsze materiały? Co jest w najwyższym stopniu wytrzymałe?

Najbardziej podczas budowy domu sprawdzają się naturalne materiały. Są rzeczywiście trwałe i co także ważne – ciepłe. W wykończeniu elewacji tego typu domu najistotniejszą uwagę zwraca się na udane połączenie cegły klinkierowej z tynkiem oraz drewnem. Ta elewacja klinkieru oraz drewna to solidna budowla, która będzie cieszyła kolejne pokolenia.

polecana strona

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
Dom z klinkieru to inwestycja, która nigdy Cię nie zawiedzie. To bardzo trwały materiał, co więcej cegła klinkierowa odznacza się trwałością oraz wytrzymałością na działanie różnych zewnętrznych czynników. W polskim klimacie jesteśmy w stanie spodziewać się różnorodnych warunków pogodowych, tak więc korzystniej być przygotowanym i mieć dom naprawdę wytrzymały. Elewacja z klinkieru bardzo długo nie wymaga zabiegów konserwacyjnych, co ważne, na długo zachowuje oryginalny wygląd. Klinkierowi są w stanie towarzyszyć części okładziny drewniane, spotykany jest też tynk w grafitowym kolorze. Sprawdź więcej:

Rzeczywiście cegły są już od dość dawna znane w budownictwie. Co tu wiele mówić, wystarczy się rozejrzeć, ażeby zobaczyć dużą ilość dawnych budowli, które zachowane są w niezwykle dobrym stanie. Obecnie cegła jest materiałem niezwykle wytrzymałym na ściskanie, jest także jeszcze bardziej wytrzymała na czynniki zewnętrzne. Ciekawa oferta produktów, pośród jakich wyróżnić możemy wiele interesujących kształtów, kolorów lub faktur gwarantuje architektom wytworzyć obiekty pełne harmonii.

Czy zszokował Cię prezentowany artykuł? Żeby zgłębić temat kliknij tu i poznaj więcej szczegółów (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Punkty-mocujace/49) – na pewno będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

Dzięki znacznym możliwościom technicznym oraz wykorzystaniu wiedzy oraz technologii, z łatwością możemy skonsolidować tradycję, dużą jakość i fantastyczną urodę cegły klinkierowej. Jednocześnie, cegła klinkierowa to dość znaczny wydatek. W tym znaczeniu powinniśmy już na etapie projektu pomyśleć, czy będzie pełnić ona część elewacji domu, a pozostałe fragmenty staną się na przykład otynkowanymi cegłami silikatowymi.

ściana klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje również taka ewentualność, iż cały dom będzie zrobiony z cegły klinkierowej? Ważny jest też dobór kolorów. Najczęściej dobierane kolory tradycyjne, czyli tak zwane ceglane kolory będą najbardziej dopasowane na domach o architekturze tradycyjnej, jasne natomiast odnajdą się na prostych oraz nowatorskich formach elewacji zewnętrznej. Istnieją też ciemne cegły klinkierowe, ale w zbyt dużej ilości mogą sprawiać wrażenie zbyt ciężkiej formy. Nie zapominajmy więc o umiarze. Jeśli będą dobrze zastosowane, to sukces zapewniony, a można nawet powiedzieć murowany!