EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Rozwód to nadzwyczaj trudny problem

Decyzja o rozwodzie to nadzwyczaj przykry problem dla współmałżonków. Rozwód jak i połączone z tym postępowanie prawnicze stanowi dla obojga małżonków stresujące i pełne wzruszeń doświadczenie. Rozwód to rozwiązanie ekstremalne, w wypadku gdy brak jest szans na kontynuowanie związku. Warunkiem pozwalającym na otrzymanie rozwodu jest stały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego.

Rozwód

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
O rozwód może wystąpić każdy z małżonków i dostarczyć pozew w Sądzie. Dobrze przygotowany pozew o rozwód zapewnia możność zdobycia wyroku rozwodowego na pierwszej rozprawie. Jest to sprawa sensownej zasadności i rozważnego podejścia do zjawiska rozwodu zarówno przez małżonków jak i ich reprezentantów. Zupełność rozkładu pożycia małżeńskiego symbolizuje zaprzestanie pomiędzy współmałżonkami wszelakich więzi jakie winny cechować typowe i prawidłowo działające związki małżeńskie.

Powiązany artykuł – http://www.magdalenagrzeskowiak.plymiarze fizycznym, psychicznym i majątkowym. Trwałość rozkładu znamionuje jego nieodwracalność, a co za tym idzie brak nadziei na odbudowanie więzi spajającej współmałżonków. Bywa, że mąż i żona dochodzą do wniosku, że popełnili omyłkę zawierając związek małżeński, lecz nie żywią z tego tytułu do siebie urazy ani żalu. Pragną się rozstać kulturalnie, uczciwie rozdzielić posiadanie i egzystować niezależnie. Każdy z nich będzie żył samodzielnie i miał własne życie. W takiej sytuacji pozew rozwodowy bez wymieniania winy jest znakomitym rozwiązaniem związku małżeńskiego – więcej.

więcejjmuje się także tematem nieletnich dzieci małżonków, jeżeli strony mają wspólne małoletnie dzieci. Sąd oświadcza, któremu z rodziców powierzyć władzę rodzicielską. Poza tym jeżeli idzie o nieletnie dzieci stron, sąd oświadcza także w wyroku rozwodowym, w jakiej wielkości każdy z małżonków jest zobowiązany opłacać alimenty. Wystąpienie o rozwód to zalążek długiej drogi.

Rozwód bez orzekania o winie jest najlepszym i najszybszym wyjściem w wypadku kiedy małżonkowie decydują się na pojednawcze rozstanie. Natomiast to w jaki sposób rozwiązać dylemat najporządniej poradzi adwokat. To on zdecyduje jakie wyjście okaże się najodpowiedniejsze w konkretnym przypadku.