EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Prąd ostatnimi czasy wciąż drożeje — z tego powodu modne zaczynają być przemienniki częstotliwości

Przez to, że dobrze jest widzieć niższe faktury za elektryczność, wszyscy szukają możliwości na oszczędzanie energii.
Jeśli jesteśmy zwykłym klientem, który prąd zużywa wyłącznie w domu, to na pewno nie przyda nam się falownik.

przykładowy wystrój pokoju
Elektronarzędzia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Kobieta

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże jeśli posiadamy fabrykę, która posiada dużą ilość maszyn i one co do jednej działają na prąd, to już w naszym interesie będzie to, aby taki przemiennik częstotliwości prądu posiadać. To naprawdę znacznie zredukuje nasze zużycie prądu.

Czy ten post był interesujący, ale masz chęć na kolejne? Chcesz zobaczyć link do serwisu (http://www.purevent.pl/projektowanie-instalacji-sanitranych/)? Więc zapraszamy – trzeba jedynie kliknąć myszką.

Jak działają falowniki? Urządzenie to służy do regulacji prędkości obrotowej i momentu obrotowego. To dla niektórych trudny wzór fizyczny, jednak w praktyce jest to dość łatwe. I co ważne — działa. Dlatego z reguły pojawiają się one w dużych maszynach przemysłowych. Tam są w stanie wygenerować naprawdę zauważalne oszczędności. Jeżeli policzymy to przez ilość maszyn, które mamy w zakładzie, to będzie to już zauważalna sumka w skali miesiąca. Maszyny, które posiadają wmontowany falownik, są bezpieczniejsze, wydajniejsze i w konsekwencji ich żywotność wzrasta. Jeszcze jakiś czas temu urządzenia te były stosunkowo drogie. Jednak od czasu, kiedy zaczęto stosować nowoczesne rozwiązania technologiczne, ich cena ciągle maleje. To powoduje, że robią się one coraz bardziej popularne.

Współcześnie niektóre zakłady decydują się nawet na ich zakładanie na przykład w wentylatorach i sprzętach AGD. Zatem możliwe jest, że mamy jakiś falownik w swym mieszkaniu, a nawet o tym nie wiemy.