EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Świetnym miejscem do odstresowania w każdym ogrodzie może być altana lub wiata.

Ogród okazuje się być miejsce odpoczynku po pracy. W którym miejscu i z jakiego materiału podstawić altanę w ogrodzie? To podstawowe pytanie zainteresowanych, którzy chcą ją mieć.
Altanę najkorzystniej zbudować w głębi ogrodu.

laminat

Autor: Dale Simonson
Źródło: http://www.flickr.com
Z dala od ulicy, w spokojnych miejscu, gdzie czujemy się swobodnie. Winien to być wybrany punkt z panoramą na piękny ogród. Albo zwyczajnie ulubione miejsce. Dobrze jest obsadzić altanę pnączami albo wysokimi krzakami, które dadzą cień i odizolują od hałasu. Jeśli altana jest usytuowana blisko domu, dobrze jest ją zbudować w podobnym stylu co dom, w bryle zbliżonym do jego projektu, wykorzystując te same materiały. Altanki ogrodowe Kliknij aby zobaczyć źródłonajczęściej buduje się z drewna. Z sosny i świerkowe jest tanie, ale dość miękkie i mało wytrzymałe.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze serwisy, które przedstawiają to zagadnienie – z pewnością również Cię zafascynują.

Rzadziej używane są szlachetne drzewa. Każde drzewo wymaga zakonserwowania przed czynnikami atmosferycznymi, chorobami grzybowymi i szkodnikami. Najwłaściwiej jest wykorzystać elementy zakonserwowane ciśnieniowo, bo w czasie tego procesu środek wnika w głąb drewna.

Mniej złożoną architektonicznie opcją dla altanki ogrodowej są wiaty drewniane na przykład. Wiata w ogrodzie to prosta, łatwa w konstrukcji budowla. Może być wszystkim, czym chcemy. garażem, czy elementem do przechowywania drewna. Jeżeli posiadamy czas i pieniądze postawimy naturalnie piękną altanę. W przeciwnym razie wiatę. Problemem nie jest zapewne kupienie i skręcenie gotowych części. W opinii wielu, wiata ogrodowa jest potrzebnym elementem w każdym ogrodzie.
Bywa, iż trzeba posiadać pozwolenie na wybudowanie altany.

Altany oraz wiaty o powierzchni nieprzekraczającej 25m2 nie wymagają pozwolenia na budową, a tylko zgłoszenia faktu jej budowy w starostwie powiatowym. Przy zgłoszeniu nie możemy przesłać zarysu projektu lecz już profesjonalny projekt.