EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Mączka skalna to świetny i zupełnie organiczny nawóz produkowany w większości kopalni

Wielu ogrodników chce używać tylko organicznych nawozów. Niesłychanie dobrym pomysłem w tym wypadku są najróżniejsze mączki skalne, które powstają podczas przemielania kamieni w kopalniach.
Czasem kopalnia wapienia ma w ofercie mączkę skalną.

kopalnia wapienia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli poszukujemy tego środka, to dobrym pomysłem będzie zajrzenie do Internetu, odpalenie przeglądarki oraz wpisanie odpowiedniego hasła. Na pewno uzyskamy bardzo wiele przydatnych wyników. Warto wiedzieć, że mączka skalna jest nawozem wolno działającym, który zawiera bardzo wiele mikroelementów. Produkowana jest ona w kopalniach jako produkt uboczny w trakcie przemielania kamieni, zatem da się uzyskać najróżniejsze rodzaje mączek – granitową, bazaltową czy ze skał wulkanicznych.
Warto pamiętać, żeby szczegółowo posprawdzać skład mączki, nim ją nabędziemy. Powinna ona mieć te mikroelementy, których brak uprawianym roślinom.

Jeżeli dalej interesuje Cię to zagadnienie, to odwiedź witrynę a tu na pewno zdobędziesz wiele informacji na przedstawiany temat.

Należy również powiedzieć o tym, iż najlepsza mączka skalna znakomicie neutralizuje niemiłe zapachy, więc jest dobrym dodatkiem do nawozów płynnych. Jeżeli pragniemy ją zakupić, to najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie kopalni, która ma ją w ofercie. więcej- Nie powinno być z tym problemu, ponieważ prawie każda duża kopalnia wapienia na ogół produkuje mączkę skalną.

Należy wspomnieć, iż mączki skalne świetnie magazynują wodę i minerały, co powoduje, iż ziemia staje się żyźniejsza i obfitsza w najróżniejsze potrzebne uprawom minerały. (sprawdź tu) Te mączki są nawozem w w stu procentach organicznym, zatem da się je stosować bez żadnego ryzyka. Poleca się je mniej doświadczonym ogrodnikom.