EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Zaprojektuj swój ogród pięknie i wygodnie, stosując odpowiednie rośliny i kamyki

Ogród stanowi uzupełnienie budynku i powinien prezentować się równie nienagannie i pięknie. Przeważnie to właśnie ogród bywa wizytówką posesji, gdyż jest on wystawiony na spojrzenia postronnych obserwatorów. W obecnych czasach spotyka się tak wiele interesujących produktów aranżacyjnych dla terenów zielonych, jak również kwiatów, że możliwe jest fantazyjne i kreatywne urządzanie ogrodów. Należy to wykorzystywać, aby mieć szansę radować się cudowną przestrzenią wokół domu.

ogród

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Jak planować swój ogród?

Szukając wskazówek, jak zaplanować przestrzeń naokoło domu, należy zadać sobie pytanie, jak zamierza się wypoczywać w tym miejscu.Otrzymana odpowiedź pozwoli nam idealnie dopasować projekt ogrodu do naszych osobistych potrzeb i wymagań – wdał się w polemikę. Ogromne znaczenie posiada tutaj także wielkość terenów zielonych i to, czy dostępna przestrzeń zezwoli nam na zaprojektowanie rabat i wytyczenie ścieżek, czy jedynie na zasianie pięknego trawnika oraz sadzenie ozdobnych krzewów. Jeśli do swojej dyspozycji mamy większą ilość miejsca, można stworzyć doprawdy piękny ogród, w którym będzie miejsce na niewielką architekturę ogrodową, rabatki z kwiatami, dróżki czy świeże, zielone trawniki.

Planujesz wytyczyć ścieżki? Wykorzystaj kamienie do ogrodu

Ciekawym oraz dosyć praktycznym rozwiązaniem w przypadku ogrodów przydomowych okazują się ścieżki. Wąskie chodniczki wyznaczone przy pomocy drobnych kamieni czy kory, wyglądają bardzo pięknie na tle soczystych, zielonych trawników.

Czy chciałbyś poznać tę problematykę z zupełnie innej strony? Jeśli tak, to przeczytaj również wpisy z serwisu (http://www.spec24h.pl/elektryk-krakow/), które odnajdziesz po kliknięciu tego linku.

Czasem otaczają je większe głazy lub bywają one obsadzone kwiatami i krzaczkami. (kamień do domu – kohut) Podobne ścieżki pełnią nie tylko role ozdobne, ale także posiadają zastosowanie praktyczne, gdyż dzięki nim można komfortowo przemieszczać się po ogrodzie bez konieczności deptania i niszczenia zadbanych trawników. Główny wjazd do domu i ścieżki ogrodowe najlepiej zaplanować w podobnym stylu.

piękne otoczaki w ogrodzie

Autor: Navin75
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystaj także otoczaki

Przy aranżowaniu ogrodów z sukcesem bywają stosowane także otoczaki. Te wspaniałe kamienie spotyka się w bardzo zróżnicowanej palecie kolorystycznej, dzięki czemu można tworzyć bardzo interesujące projekty. Otoczaki są stosowane do budowania ścieżek, podsypywania rabat, stanowią piękne podłoże pod krzewy oraz drzewa, gdyż hamują porost chwastów. Duże kamienie pięknie prezentują się jako ozdoba trawników, rabatek, skalniaków i uzupełnienie oczek wodnych.