EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Okres wakacyjny najlepszy na remont

Lato to doskonały moment na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli postanowimy wymienić okna na nowe. Dzięki właściwym i prawidłowo założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w porze zimowej w naszym domu będzie ciepło i przyjemnie. Jednak z drugiej strony, szczelne okna ograniczają naturalną wentylację, zapewniającą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.

Skuteczna naturalna wentylacja (tanie kratki wentylacyjne) umożliwia przedostawanie się świeżego powietrza do pomieszczeń, korzystając z nieszczelności okien lub drzwi, które potem przedostaje się przez otwory wentylacyjne domu na zewnątrz. Podczas wymiany okien warto, więc pamiętać o zachowaniu cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może przyczynić się do zwiększenia wilgotności powietrza i w konsekwencji do skraplania się pary wodnej na schłodzonych powierzchniach szyb , a także ścian. W ten sposób bardzo łatwo może rozwinąć się pleśń w ościeżach okien czy rogach ścian. Właściwą wymianę powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są zwykle niewielkie i mogą być montowane do prawie wszystkich rodzajów okien. Nawiewniki montuje się w górnej części okna, dostarczają do pokojów świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz usuwają za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

Gdy jest nam za gorąco, wietrzenie okna ani włączony wiatraczek nie pomagają, pora pomyśleć nad kupnem klimatyzatora (Klimatyzatory typu kompakt Electrolux). Jest naprawdę przydatny latem. Należy jednak pamiętać o regularnym przeglądzie i czyszczeniu go. Jeśli tego nie zrobimy, możemy nabawiać się przez niego naprawdę poważnych powikłań.

odświeżony pokój

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje to również czas wyjazdów naszych dzieci na kolonie i obozy. Brak dzieci w domu, to doskonała okazja, by zmienić ich pokój w bajkową krainę. Aranżując pokój dziecka należy pamiętać o każdym szczególe, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i ozdobne, dekoracje ścian ; tak by stał się komfortowy i bezpieczny. Najlepiej wynająć firmę oferującą usługi remontowe w Białymstoku. Na początek powinniśmy wybrać główny motyw aranżacji wybierając do niej pasujący wariant kolorystyczny.Tło, czyli ściana, powinno być łatwe do utrzymania w czystości, wykończenia powinny być przyjazne dla dziecka, i jeżeli to możliwe, w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju dziecka powinny być opatrzone symbolami świadczącymi o nieszkodliwości dla zdrowia – należałoby zwrócić na to uwagę, podczas zaopatrywana się w nie w sklepie.

Ściany pokryte farbą umożliwiają aranżację wnętrza na wiele różnych sposobów. Powierzchnie pomalowane na jednolity kolor mogą być tłem pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania. Alternatywą dla farb są tapety dziecięce lub fototapety kładzione na całej powierzchni ścian. Ze względu na ich uczulające własności, warto wcześniej upewnić się, że nasze dziecko nie jest alergikiem.

Naturalnie nie wolno zapomnieć o meblach i dodatkach, które powinny być dobrane do motywu przewodniego pokoju.

Ważną przesłanką jest także to, że nasze dzieci będąc poza domem nie będą nam przeszkadzały w remoncie pozostałej części mieszkania, jak na przykład kuchni. Dlaczego by nie zrobić tam generalnego remontu? Zakupić nowe sprzęty oraz meble, a przy okazji dopasować je do siebie? Świetnie sprawdzą się w takiej sytuacji kuchenki do zabudowy (zobacz więcej tu: ciekawy link). Są funkcjonalne, a jednocześnie eleganckie.

W lecie należy również zadbać o właściwe nawodnienie naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe mają zazwyczaj zróżnicowaną tolerancję na brak wody, a ich odporność na przesuszenie jest zależna od gatunku, gleby oraz stanowiska.

Często wybieranymi urządzeniami zapewniającymi nam odpowiednią wilgotność podłoża są zraszacze stacjonarne, które można przenosić z miejsca na miejsce. Możemy także zamontować system kroplujący lub automatyczne systemy nawadniania ogrodu, które w dużej mierze usprawnią pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie czasochłonnym zajęciem. Nawadnianie ogrodów to bardzo istotny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami ciepłych, wakacyjnych dni, a podczas urlopu ogród nie będzie naszą troską.