EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Ściany wielowarstwowe – co powinno się o nich wiedzieć?

Zanim zabierzesz się za zbudowanie domu, naturalnie musisz zaczerpnąć w tej dyscyplinie jak najwięcej cennych i pożytecznych wiadomości dotyczących samej budowy, a także projektu domu lub wyboru właściwych materiałów. Ważnym fragmentem każdej budowy są między innymi ściany dwuwarstwowe, wskutek tego powinno dowiedzieć się czym tak właściwie są ściany dwuwarstwowe i jakie parametry powinny je charakteryzować.

murowana ściana

Autor: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Źródło: http://www.flickr.com

Ściany dwuwarstwowe konstruują się z dwóch materiałów, które bezwarunkowo się od siebie różnią. Chociaż ich połączenie ma przyczynić się do zbudowania energooszczędnego, ciepłego oraz odpornego domu. Jeżeli zależy nam na budowie domu energooszczędnego, to powinno się pamiętać o osiągnięciu stosownego współczynnika ciepła. Można to bezproblemowo uczynić, wykorzystując oczywiście ściany dwuwarstwowe. Tu nowości: dobre murowanie ścian.

Ściany tego rodzaju wznoszone są przede wszystkim z pustaków i bloczków, można wykorzystać między innymi pustaki ceramiczne, bloczki stworzone z betonu komórkowe, dodatkowo do wznoszenia ścian dwuwarstwowych używa się także pustaków i bloczków keramzytobetonowych.

Jeśli chcesz zgłębić prezentowaną problematykę bardziej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (https://www.spacemanufacture.pl/blog-wnetrzarski/boho-wnetrza-ekstrawertyczne), którą Ci proponujemy.

Wiele osób decyduje się także na użycie bloczków silikatowych, które charakteryzują się cudowną wytrzymałością, solidnością i rozległą odpornością na wilgoć oraz pleśń.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego materiału, z pewnością winniśmy zastanowić się nad jego zaletami i wadami. Używajmy też materiałów dobrej jakości, takich, które ułatwią nam sprawne i prędkie murowanie ścian. Pożądane byłoby skorzystać z ofert wyróżnianych oraz fachowych producentów, którzy cieszą się dużym zaufaniem w specjalizacji budowlanej. Sprawdź tu: dwuwarstwowe.

cegły

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.

Konstrukcja domu jest wprawdzie drogą inwestycją, niemniej jednak jest to inwestycja na niezmiernie długie lata, niekiedy nawet na cale życie. W związku z tym nie powinno się oszczędzać na materiałach i wybierać te najtańszych, szczególnie, iż częstokroć bywa tak, iż w parze z niską ceną idzie również marna jakość.