EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Garaż – jaki typ wyselekcjonować oraz w jaki sposób go zaplanować? Informator

Właściwe dopasowanie garażu do indywidualnych wymogów inwestora to całkiem problematyczne zadanie. O tym, w jaki sposób to uczynić, przeczytasz niżej.
Nim przystąpimy do planowania jak też budowy budynku jak też garażu, warto sobie odpowiedzieć na nieco zasadniczych kwestii.

Przede wszystkim czy będzie garaż tak zwany wolnostojący, wkomponowany w bryłę domku, czy może dostawiony do budowli? Na dwa czy też więcej aut? Z jedną czy też dwiema bramkami wjazdowymi? Z przestrzenią na ponadplanowe wnętrza funkcjonalne czy zaprojektowany tylko na parkowanie?
kleje

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments

Podczas gdy wybieramy garaże, decydującą rolę odgrywają rozmiary naszej działki, jej ukierunkowanie względem stron świata, a również metoda zagospodarowania posiadłości. To one określają, czy można postawić garaż w bryle domu, blisko niego, w piwnicy czy może postawić na garaż wolnostojący. Warto również kierować uwagę na sąsiedztwo naszej działki, a wyjątkowo na charakter ulicy. Jeżeli jest ona bardzo ruchliwa, powinniśmy zatroszczyć się o dłuższy podjazd, jaki zapewni swobodne manewrowanie w obrębie naszej posesji, tak ażeby nie potrzeba było wjeżdżać na szosę tyłem.

Zaintrygował Cię ten tekst? Zajrzyj zatem do następnego artykułu i czytaj szkoła dla polaków irlandia tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię sprawach.

Obowiązujące ustawy nie ograniczają nawierzchni zabudowy garażu, definiują wyłącznie jego minimalną wysokość i wielkość wjazdowej bramy. W trakcie planowaniu naszego garażu warto również brać pod uwagę zdolność kierowania czterokołowcem przez pozostałych mieszkańców i ich postawę.

Gdy w domku będzie przebywać osoba przemieszczająca się na inwalidzkim wózku, trzeba w takim przypadku dopasować powierzchnię do wymogów osób niepełnosprawnych. Co więcej, każdy garaż musi być wyekwipowany w system wentylacyjny.