EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Auto – dlaczego opłaca się je garażować? Nie oszczędzaj na swoim pojeździe – troska o niego opłaci ci się!

Wreszcie udało ci się spełnić jedno z marzeń – zakupiłeś sobie auto. I to nie byle jakie, ale takie, które chodziło ci po głowie już od dawna. Na pewno jesteś tym faktem zachwycony i nie możesz doczekać się jazdy. Niemniej pamiętaj, że aby twój samochód jak najdłużej właściwie ci służył, musisz mieć do niego właściwe podejście, mianowicie powinieneś bardzo się troszczyć o swój samochód – kontrolować jego stan, pilnować systematycznych przeglądów i natychmiast naprawiać każdą, nawet najmniejszą awarię, która się przydarzy.

Garaż blaszany

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotną sprawą jest też rzecz jasna przechowywanie samochodu. Wiele osób, szczególnie tych mieszkających w większym mieście, niestety cały czas przetrzymuje swoje pojazdy na zewnątrz, na parkingach. Mimo że w pobliżu znajdują się garaże blaszane – garaże o blaszanej konstrukcji, to albo nie mogą oni otrzymać przydziału na garaż, albo chcą tym sposobem zaoszczędzić. Nie jest jednak przecież żadną tajemnicą, że przechowywane w garażu auta są w znacznie lepszym stanie i służą kierowcom znacznie dłużej niż te przechowywane stale na zewnątrz i wystawione na przeróżne warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, grad, wiatr.

Karoseria, tak często wystawiana na próbę, w końcu nie wytrzymuje próby czasu i w którymś momencie niszczeje. W dodatku tego rodzaju pojazdy częściej również ulegają awariom. Stąd też, jeśli tylko mamy sposobność, koniecznie zabiegajmy o jakiś zadaszony parking dla naszego pojazdu.inne wątki tutaj (tutaj oferta rur konstrukcyjnych)Być może w okolicy zlokalizowany jest jakiś podziemny parking, z jakiego moglibyśmy za odpowiednią opłatę korzystać?

A może ostatnio na naszym osiedlu zwolniły się jakieś garaże blaszane i można któryś wynająć? Najlepiej nie poddawać się i co pewien czas dowiadywać się i wypytywać o to w spółdzielni. Nie rezygnujmy z garażu ze względów finansowych (-> przejdź). Pamiętajmy, że to, czego nie wydamy na garaż, w przyszłości i tak będziemy musieli zainwestować w naprawy. Po co zatem bez potrzeby tracić na to czas i nerwy, skoro lepiej jak na wstępie zatroszczyć się o auto? W tym przypadku jest podobnie jak z naszym zdrowiem – liczy się profilaktyka.

Jednakże garaż to nie wszystko – pamiętajmy również koniecznie o regularnych przeglądach u mechanika. Gdy tylko zauważymy, że coś się dzieje, natychmiast od razu to skontrolujmy. Takie postępowanie na długo gwarantuje nam dobrze działający samochód.