EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Instalacja wodociągowa w domu

Instalacja wodociągowa w mieszkaniu to układ rur, armatury a także urządzeń doprowadzających wodę do niektórych pomieszczeń. Oczekujemy zatem, iż będzie dostarczała odpowiednią ilość wody o wymaganej temperaturze i nie będzie absorbować naszej uwagi.

By jednak radować się wodą wszędzie tam, gdzie jej potrzebujemy, instalację wodną trzeba właściwie wykonać. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.
Ułożenie rur przemieszczających wodę nie jest tak odpowiedzialnym obowiązkiem jak realizacja instalacji gazowej albo elektrycznej i pewnie dlatego od wykonawcy nie wymaga się specjalistycznych upoważnień. Jednakże bez znajomości reguł oraz choćby podstawowych umiejętności lepiej nie czynić tego samodzielnie. Jeśli projekt domu nie obejmuje projektu instalacji wodnej, warto polecić jego przygotowanie jednostce której branżą są instalacje wodociągowe- .
apartamenty na wynajem

Autor: Jennie
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama w mieście

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Wodę przywiedzioną z wodociągowej sieci przez przyłącze musimy dostarczyć do lokalizacji poboru w pomieszczeniu kuchennym, łazienkach, WC, ewentualnie pralni lub garażu.https://www.stargres.pl/katalog/pl/produkty/plytki-tarasowe-gres-na-balkon płytki na taras, gres na taras, płytki tarasowe, gres na balkonNa ogół oprócz zimnej wody w wielu lokalizacjach potrzebne są również krany z ciepłą, co w zależności od sposobu podgrzewania wody w przeróżnym stopniu oddziałuje na kształt wodnej instalacji. Kiedy ciepła woda jest przygotowywana w indywidualnych podgrzewaczach zamontowanych przy pojedynczych bateriach, od przyłącza prowadzi się przewód (oferty przewodów pneumatycznych) główny, natomiast od niego podłączenia do wszystkich punktów poboru.

Jeżeli woda jest podgrzewana w kotle lub innym wspólnym dla wszystkich punktów poboru bojlerze, rurę z zimną wodą wiedzie się do poszczególnych baterii i do źródła ciepła. Każda hurtownia grzejników- ma w ofercie potrzebne rurki oraz inne elementy.