EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Nanotechnologia

Nanotechnologia i ogromne postępy generalnie w technologii i chemii pozwoliły dostarczyć ludziom całkiem nowych rzeczy, całkiem innowacyjnych materiałów do różnych zastosowań. Najpowszechniejszym przykładem są uważane za jednokrotnego użytku, ale wbrew pozorom nie aż tak bardzo nietrwałe torebki, które każdego dnia można nabyć w sklepie za kilkanaście groszy, przynieść w nich kupione rzeczy do auta czy do domu, po czym wykorzystać do innych rzeczy.

osiedle

Autor: Mermaid Properties
Źródło: Mermaid Properties

Niezwykle tania rzecz, oczywiście bardziej nietrwała niż szmaciane siatki czy plecione wiklinowe kosze, z którymi chodzono po sprawunki lata wstecz, ale cały czas w zasięgu ręki, przydatne także do mnóstwa pozostałych zastosowań. To rzecz jasna tylko przykład, jaki każdy zna ze swojego doświadczenia. Jednak tworzywa syntetyczne, niedrogie kompozyty i cała masa innych substancji, jakich przyroda żadną miarą nie mogła nam przysporzyć, jest obecna w naszej codzienności i w tym momencie bardzo trudno byłoby sobie bez nich poradzić. Tego typu zastosowaniem są nawierzchnie poliuretanowe, jakie wykładane są na przykład na boiskach dla dzieci. Mają, w stosunku do najróżniejszych innych propozycji w tego typu zastosowaniu, same plusy: są trwałe, odporne na wilgoć, całkowicie niegroźne dla dzieciaków. Nietrudno je sprzątać, bardzo łatwo umieścić na nich linie boiska, czego nie można powiedzieć ani o piasku bądź żwirze, ani o trawie. To prawda, trawa jest używana na boiskach do piłki nożnej, ale jeśli pomyśli się o wysiłku koniecznym do jej konserwacji i tego, co mogą z trawą zrobić rzesze dzieciaków, zimny pot opływa każdego zarządcę osiedlowego.

Jednym słowem: nawierzchnie poliuretanowe to jedna z najdoskonalszych propozycji do zastosowania jako nawierzchnie – przeczytaj więcej o nawierzchnia przepuszczalna: www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-boiska-wielofunkcyjne – na place zabaw. Oczywiście do placów, także wyposażonych w syntetyczną nawierzchnię, stosuje się również inne tworzywa, w zależności od tego, czy jest to kort, boisko do piłki nożnej czy też do piłki koszykowej, a także tego, czy boisko jest zadaszone czy nie. Jednak w dziedzinie placów zabaw poliuretan jest zwyczajnie jednym z najlepszych tworzyw. Choć ci dojrzalsi mogą się zastanawiać: jak z takiego poliuretanu ulepić babkę czy odpowiednik zamku z piasku? Kiedy ja miałem ich lata…

Czyżbyś miał ochotę mieć dużo informacji na ów intrygujący temat? Potrzebujesz detali? W takim razie kliknij, aby przeczytać (http://www.heliodon.pl/) – kolejne artykuły czekają na Ciebie.

Tylko że to już nie te czasy.