EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie mogą być zalety i wady kominkowego ogrzewania, stosowanego obecnie większości domów.

Jednym z chętnie ostatnio wybieranych sposobów na ogrzewanie, szczególnie w nowo stawianych domach, są kominki. Z racji swoich zalet zyskały one sporą popularność, choć oczywiście, jak to we wszystkim bywa, posiadają również jakieś wady. Kominki bardzo dobrze sobie radzą z ogrzewaniem wnętrza, ale sprawdza się to, jeżeli w domu cały czas ktoś będzie palił. Wystarczy kilkadziesiąt godzin bez grzania, aby wnętrze znacznie się wyziębiło, a ponowne rozgrzanie będzie niestety trochę trwać. Wyjściem będzie dodatkowa instalacja z centralnym ogrzewaniem, uruchamiana w czasie kilkudniowych wyjazdów.

kominek

Autor: a.froese
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym problemem, jaki może się pojawić przy kominkowym ogrzewaniu jest fakt, że w przeciwieństwie do pieców dwufunkcyjnych nie grzeją one wody, i trzeba zainstalować dodatkowe urządzenie do tego. Decydując się na kominek trzeba brać na to poprawkę, tak samo jak na to, że ktoś musi regularnie przynosić drzewo do palenia, a niekiedy będzie trzeba na nie przeznaczyć oddzielny kącik. Więcej informacji na stronie:

Kominki mają także sporo plusów, i dlatego też są tak chętnie kupowane.

Nie zwlekaj – jeżeli podoba Ci się nasz opis, to do zobaczenia są również podobne zagadnienia na witrynie, która jest pod wskazanym linkiem.

Do grzania potrzebują drzewa, które jest surowcem niedrogim, łatwym do znalezienia w sklepach i przechowywania, a przede wszystkim ekologicznym – spalanie jego wytwarza dużo mniej szkodliwych substancji, niż spalanie węgla czy oleju. Oprócz tego mając kominek nie będzie się uzależnionym od zewnętrznych dostaw energii, nawet jeżeli w domu nie będzie gazu albo prądu, to przynajmniej nie będzie zimno. No i nie można zapomnieć również o dekoracyjnej funkcji, jaką będzie pełnił kominek w domu. Zapraszamy do kontaktu:

kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie są one montowane w salonach, i stanowią tam ważną część wyposażenia, z tego też powodu też istotny jest ich wygląd i poziom wykonania. A do wyboru jeśli chodzi o oferowane wzory, modele i materiały do wykończenia jest całkiem sporo, w zasadzie każdy, kto planuje kupić kominek, prędzej czy później wyszuka dla siebie najlepszy. Jednym przykładowo będą się podobać kominki marmurowe, eleganckie, stylowe i niezwykle wytrzymałe. Za to innym przypadną do gustu otoczaki białe, i właśnie one w pierwszej kolejności będą użyte do budowy.