EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie mogą być zalety i wady kominkowego ogrzewania, stosowanego obecnie większości domów.

Jednym z chętnie ostatnio wybieranych sposobów na ogrzewanie, szczególnie w nowo stawianych domach, są kominki. Z racji swoich zalet zyskały one sporą popularność, choć oczywiście, jak to we wszystkim bywa, posiadają również jakieś wady. Kominki bardzo dobrze sobie radzą z ogrzewaniem wnętrza, ale sprawdza się to, jeżeli w domu cały czas ktoś będzie palił. Wystarczy kilkadziesiąt godzin bez grzania, aby wnętrze znacznie się wyziębiło, a ponowne rozgrzanie będzie niestety trochę trwać. Wyjściem będzie dodatkowa instalacja z centralnym ogrzewaniem, uruchamiana w czasie kilkudniowych wyjazdów.

kominek

Autor: a.froese
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym problemem, jaki może się pojawić przy kominkowym ogrzewaniu jest fakt, że w przeciwieństwie do pieców dwufunkcyjnych nie grzeją one wody, i trzeba zainstalować dodatkowe urządzenie do tego. Decydując się na kominek trzeba brać na to poprawkę, tak samo jak na to, że ktoś musi regularnie przynosić drzewo do palenia, a niekiedy będzie trzeba na nie przeznaczyć oddzielny kącik. Więcej informacji na stronie:

Kominki mają także sporo plusów, i dlatego też są tak chętnie kupowane. Do grzania potrzebują drzewa, które jest surowcem niedrogim, łatwym do znalezienia w sklepach i przechowywania, a przede wszystkim ekologicznym – spalanie jego wytwarza dużo mniej szkodliwych substancji, niż spalanie węgla czy oleju. Oprócz tego mając kominek nie będzie się uzależnionym od zewnętrznych dostaw energii, nawet jeżeli w domu nie będzie gazu albo prądu, to przynajmniej nie będzie zimno. No i nie można zapomnieć również o dekoracyjnej funkcji, jaką będzie pełnił kominek w domu. Zapraszamy do kontaktu:

kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie są one montowane w salonach, i stanowią tam ważną część wyposażenia, z tego też powodu też istotny jest ich wygląd i poziom wykonania. A do wyboru jeśli chodzi o oferowane wzory, modele i materiały do wykończenia jest całkiem sporo, w zasadzie każdy, kto planuje kupić kominek, prędzej czy później wyszuka dla siebie najlepszy. Jednym przykładowo będą się podobać kominki marmurowe, eleganckie, stylowe i niezwykle wytrzymałe. Za to innym przypadną do gustu otoczaki białe, i właśnie one w pierwszej kolejności będą użyte do budowy.