EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Mural jako malowidło sporządzone na ścianach budynków przez artystów to sztuka

Mural to po prostu malowidło sporządzone na murach budowli przez artystów, którzy potrzebują w ten sposób zaprezentować swą myśl, lub ukryty przekaz. Niezwykle często tworzy się murale również po to, żeby odnowić budynek, nadać mu nowego charakteru.

Może mieć także formę reklamy jakiegoś produktu, bądź być sztuką dla sztuki.
ilustracje

Autor: Jiří Beroušek
Źródło: http://www.flickr.com
Twórczość artystyczna w przestrzeni społecznej nikogo już nie dziwi, stała się wręcz nieodłącznym fragmentem miasta, a same murale są niezwykle przekonujące. Mural – (zamów mural) jest idealną reklamą, niezwykle wyrazistą. Interesują się nimi rozmaite grupy odbiorców.
W dzisiejszych czasach reklama stała się nieodłącznym czynnikiem otaczającego nas krajobrazu. Agencje reklamowe tworzące akcje promocyjne danego artykułu, stoją przed ogromnym wyzwaniem, ażeby podołać przewidywaniom zleceniodawcy i zaskarbić sobie potencjalnego konsumenta. Jesteśmy pokoleniem, które posługuje się przeważnie zmysłem wzroku. Obecnie wyrażenie przegrywa walkę z przeważającą domeną obrazu.

Masz chęć przeanalizować niniejszą kwestię trochę dokładniej? Jeżeli tak, to kliknij ten link oraz zobacz więcej na portalu (https://notowaniagpw.pl/kursy/), który także omawia taką problematykę!

Ma to wielkie znaczenie dla rynku reklamowego i wymusza na organizatorach kampanii złączenie obu tych form. Rezultatem są dzisiejsze ilustracje, (Ideamo) jakie przekazują odbiorcy przekaz za pomocą nietypowej grafiki.

Istotną rolę w muralu pełni jego kolorystyka. Artyści wykorzystują szeroką gamę kolorów, które przywodzą tęczę. Pokazuje on ideę pokoju, miłości, swobody.

Dzięki walorom artystycznym jak i dużemu rozmiarowi w aktywny sposób trafia do ludzi i w wielu przypadkach kieruje uwagę na zagadnienia publiczne. W ostatnim czasie często stosowana jest technika 3D, która zyskuje coraz wyższą popularność.