EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co obecnie znaczy wyrażenie „ceramika sanitarna”?

W dowolnej nowoczesnej łazience powinny znaleźć się takie składniki jak wanna, podwieszany sedes i bidet. Ponadto musi w tamtym miejscu być duża umywalka, nad którą wisiałoby obszerne lustro.

Spłukiwanie wody w misce klozetowej można rozwiązywać ukrywając właściwy aparat spłukujący w ścianie za miską.
Oświetlenie do pokoju dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Na szczęście aktualnie umywalki można by kupić w wielu różnorodnych kształtach oraz barwach, więc z pewnością łatwo będzie odnaleźć taki produkt, który będzie doskonale pasował do kompozycji łazienki. Szczególnie polecana jest ceramika sanitarna Cersanit, gdyż spółka ta posiada już olbrzymie doświadczenie w tworzeniu wykorzystywanych m.in. w łazience przedmiotów. Jest ich naprawdę dużo, dlatego też warto jest zapoznać się z tym tematem jeszcze przed rozpoczęciem np. robót remontowych. Właściwy wybór jest sprawą strategiczną, gdyż takich produktów jak umywalki czy wanny używamy niemalże każdego dnia. Niektóre elementy (umywalki lub sedesy) mogą być wytwarzane w wersji stojącej albo wiszącej. Jeżeli wybierzemy to drugie wyjście, z pewnością w przyszłości znacznie łatwiej będzie nam troszczyć się o czystość we własnej łazience. Są również modele uniwersalne, czyli takie, które mogą być powieszone, ale również można je umieścić na postumencie albo półpostumencie.
Umywalki mogą być ponadto wpuszczane w blat albo stawiane na np. specjalnych do tego przystosowanych szafkach.

Takie części wyposażenia łazienki posiadają typowe szerokości (45, pięćdziesiąt, 55, oraz 60 cm), dzięki czemu bez trudu będzie nam wybrać ew. szafkę pod umywalkę czy też ogólnie rozplanować wystrój ekskluzywne żyrandole łazienki. Co interesujące, obecnie wyrażenie „ceramika sanitarna” często dotyczy nie tyle samego materiału, co takich elementów wykorzystywanych w (przede wszystkim) łazience.