EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co jest praktyczniejsze na upały w mieszkaniu – klimatyzacja czy wentylacja? Przegląd klimatyzatorów

Od kilku lat coraz bardziej popularne staje się montowanie klimatyzacji w mieszkaniach i domach, chociaż jeszcze do niedawna postrzegane były jako luksus, na jaki stać tylko wybranych.

lampa wisząca

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
garaże

Autor: Betafence
Źródło: Betafence
Teraz klimat się ociepla i najpopularniejsze są klimatyzatory stacjonarne albo przenośne. Jeżeli latem w domu jest za ciepło, maszyna tego typu na pewno się przyda. Należy tylko przemyśleć jego wybór, by po zakupie nie być negatywnie zaskoczonym efektami jego działania. Możemy rozważyć również montaż wentylacji mechanicznej – (Cik-Wisniewski).
parkiet   dąb

Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Klimatyzatory dzielą się na dwa rodzaje – mobilne lub przytwierdzane na stałe. Zaletą przenośnych jest fakt, że możemy je faktycznie przenosić do pokoi, w których są bardzo potrzebne, lecz w pewnych modelach należy wypuszczać tubę odprowadzającą ciepłe obróbka cieplna stali powietrze na zewnątrz przez okno, stosując specjalną szybę na wymiar. Jednak ich wydajność także bywa znacznie mniejsza. Plusem instalowanych na stałe jest to, iż gdy wybierzemy dla nich miejsce, są zawieszone wysoko pod sufitem nie zajmując miejsca w mieszkaniu. Wszystkie klimatyzatory mogą chłodzić powietrze, niektóre także je grzać, co przydaje się w zimnych miesiącach do szybkiego ogrzania pokoju lub do jego osuszenia w przypadku dużych opadów deszczu. Serwis klimatyzatorów (cik-wisniewski.pl) na pewno chętnie podpowie, jaką moc klimatyzatora wybrać do wielkości naszej przestrzeni czy domu. Klimatyzacja musi działać wydajnie i mieć poprawnie dobraną moc, a montaż wentylacji najlepiej wykonać w miesiącach chłodniejszych.

Dobrze mieć również sprawdzony serwis klimatyzatorów, bo systematyczna konserwacja lub szybkie działanie w chwili awarii to dość istotna sprawa przy ich użytkowaniu. Warszawa, Kraków, Poznań oraz pozostałe duże miasta gwarantują bezprobleowy dostęp do tego typu usług.