EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Odbojnice gumowe – ochrona budynków oraz bezpieczeństwo

Firmy i hurtownie – szczególnie podczas załadunku, bądź rozładunku narażają własne budynki oraz bramy na nieoczekiwane i niemiłe wypadki, dlatego też coraz częściej są stosowane wszelakiego rodzaju odbojnice, mające za zadanie ochronę i zabezpieczenia pomostów i rozładunkowych ramp.
Zazwyczaj stosowane są odbojnice rampowe, spełniające się głównie przy ochronie – jak sama ich nazwa może wskazywać – ramp przeładunkowych, hurtowni wszelkiej kategorii albo ciągów komunikacyjnych.

Lexus LS 600h L

Autor: © Lexus
Źródło: © Lexus
Są to bowiem lokalizacje, w których podczas podjazdu aut o nieco większych gabarytach może dojść do szkód, czego z kolei uniknąć pomagają właśnie odbojnice. Są one produkowane z gumy, bądź materiałów metalowych, które świetnie chronią przed szkodami, jak również można je zakupić zazwyczaj w kolorach czarnym i żółtym, które sprawiają, iż przyciągają uwagę kierowców. Są one bardzo solidne oraz długotrwałe. Odbojnice rampowe całkiem pomocna strona można zakupić w różnych rozmiarach oraz długościach – w zależności od lokalizacji i obszaru, które będą ochraniać.

Zaciekawił Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna ogrodzenia metalowe producent też na pewno przypadnie Ci do gustu.

Odbojnice można też zamontować w charakterze belki albo słupków. Niektóre jednak są montowane na kantach budynków.

samochody

Autor: Taner Lantow
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły wybierane są odbojnice gumowe, posiadające wiele wzorów oraz form. Odznaczają się też prostym montażem, który nie sprawia jakichkolwiek większych dylematów.

W sprawie takiej jak odbojnice gumowe producent na celu ma przede wszystkim dopełnienie każdego szczegółu oraz wytworzenie ich z największą precyzją, tak, by mogły wszystkim posłużyć, nie tracąc – mimo upływu lat – na swej wartości oraz roli, jaką wykonują. Można je zamontować zarówno na ścianie, jak i rampach, a nawet autach oraz przyczepach.