EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z czego zbudować garaż wolnostojący?

Ogólnie przyjętą zasadą jest, że garaż powinno się stawiać z materiałów, z jakich postawiono domek. Niekiedy możesz jednakże troszkę oszczędzić i wykorzystać imitację poniektórych surowców.
dachówkę ceramiczną możesz czasami podmienić imitującą ją blachodachówką wykorzystując ów materiał do pokrycia dachu garażu.

światło

Autor: Andrew Tarvin
Źródło: http://www.flickr.com
Odradza się jednak tego rodzaju wyjście wtenczas, jeżeli garaż ocieplany umieszcza się w linii ogrodzenia przed czy też równolegle z przodem domku. Możesz także zastosować troszkę tańszy tynk zewnętrzny do pokrycia elewacji garażu, jednak powinniśmy zwrócić uwagę, czy on będzie pasował do elewacji domu. Pragnąc korzystać z garażu komfortowo, nie możemy rezygnować ze starannej cieplnej izolacji jego murów.
Budowa garażu tradycyjną metodą łączy się za każdym razem z niezbędnością zaangażowania geodety, konstruktora oraz przebrnięcia poprzez postępowania administracyjne zmierzające do otrzymania pozwolenia na budowę.

Frapuje Cię problematyka podnoszona w tym tekście? Poznaj ponadto też inne podobne posty – zwyczajnie wejdź tutaj przelotki do siatki.

Natomiast garaż z blachy o powierzchni nie przekraczającej 35 m2 można pobudować na zgłoszenie omijając czasochłonne procedury urzędowe. Garaż zrobiony z drewna to też nie małe koszta, mniej więcej 3 razy wyższe niż w przypadku garażu blaszanego, jak też znacząco dłuższy czas realizacji. Od niedawna pokazały się w sprzedaży akrylowe blachy imitujące drewno. Jest to po obmalowana ocynkowana blacha, na której nadrukowano strukturę drewna. Dzisiaj mamy w ofercie dwa warianty drewnopodobnych blach w kolorze złocisty dąb jak też ciemny orzech.

Garaże stworzone z drewnopodobnej blachy prezentują się niczym garaże drewniane. Do tego użycie nitów pomalowanych w odcieniu dostosowanym do blachy oraz wykonanie narożnych okuć całkiem maskuje blaszak, jaki imituje zrobiony z drewna garaż.