EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Odbiór techniczny lokalu – na co wypada zwrócić uwagę?

Przyjmując mieszkanie od dewelopera, naturalnie winniśmy poprawnie się do tego przygotować. Doświadczony odbiór lokalu wymaga specjalnych pomiarów, wskutek tego wskazane jest zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalistów. Jeżeli jednak chcemy odebrać mieszkanie samodzielnie, pomnijmy o paru znaczących kwestiach.Mieszkanie powinno się odebrać w dzień, jak będzie jasno, bowiem wtedy bezproblemowo zauważymy każde elementy, w tym także uszkodzenia. Odbiór mieszkania od dewelopera (przedź na ) ma obowiązek następować dokładnie, drobiazgowo oraz bez pędu. Deweloper (kliknij tu) nie posiada prawa nas pospieszać, zdołamy więc bez trwogi oraz na spokojnie obejrzeć całkowity lokal. Warto przyjrzeć się każdej części mieszkania, nawet drobnym elementom, a także wykonać określony pomiar lokalu. Niesłychanie ważkie jest to, by zwrócić uwagę na stworzenie ścian, okien bądź drzwi, stworzenie posadzek lub wentylację. Zwróćmy również uwagę na jakość użytych materiałów.

migawka - dom

Autor: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli, wybierając się na odbiór (zobacz odwieź www) mieszkania od dewelopera, wychwycimy w lokalu jakieś wady, to konieczne będzie ich odnotowanie w protokole zdawczo-odpornym. Sprawozdanie jest dla nas zabezpieczeniem, toteż trzeba wypełnić go bardzo precyzyjnie. Jeżeli nie zostanie to zrobione, wówczas nie dowiedziemy, iż w lokalu były jakieś wady, zaś deweloper nie będzie musiał odnawiać usterek. Nie umawiajmy się nigdy na słowo – wszelka rzecz bezwarunkowo musi pozostać zamieszczona w protokole.

Niezmiernie dużo ludzi kupuje teraz mieszkania w Warszawie, odbiór techniczny mieszkania Warszawa, będzie taki sam, jak na przykład w innych miastach, takich jak na przykład Gdynia czy Kraków – sprawdź tutaj. Pamiętajmy, iż w wypadku stwierdzenia usterek, deweloper musi je naprawić w czasie do 30 dni (lub innym wspólnie ustalonym). Dopiero, kiedy wszystko zostanie naprawione, podpisujemy ostateczny odbiór mieszkania.