EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Zagrożenia powiązane z kopalnią odkrywkową nie są dostatecznym argumentem dla sprzymierzeńców budowy kopalni

W naszym kraju kopalnictwo w dalszym ciągu jest jedną z najlepiej rozwijających się dziedzin przemysłu. Nie ulega wątpliwości, że nie powstaje już tak dużo kopalń jak kilkadziesiąt lat temu, niemniej jednak nadal o zdobycie koncesji na wydobycie węgla stara się sporo inwestorów. Oczywistym jest, iż nie każdej osobie podoba się pomysł, iż w jego gminie ma powstać kopalnia węgla.

Praktycznie każda tego typu inwestycja posiada dużo plusów i minusów, jakie trzeba rozważysz. Co poniektórzy obywatele miasteczka Miejska Górka są przeciw budowie kopalni odkrywkowej w ich regionie . Ich koronnym argumentem jest to, iż odkrywka powoduje nieodwracalne skutki, które będą uciążliwe szczególnie dla mieszkańców. Obszar na którym ma powstać kopalnia – http://www.grupammg.pl/produkty-wapiennicze/nasza-oferta/produkty/kruszywo-wapienne/ – jest obecnie ładnym regionem, a bezsprzecznie budowa tego przedsiębiorstwa przemysłowego może spowodować likwidację poszczególnych roślin , a także gatunków zwierzaków. Ponadto emisja pyłu może zanieczyścić powietrze atmosferyczne oraz wodę, co będzie zagrażać bezpośrednio zdrowiu ludności. Fachowcy uważają również, iż minusem będzie hałas , a także formowanie dużych hałd.

Kliknij na odnośnik Producent maszyn do produkcji pasz i biopaliw, on przybliży Ci wątek, który Cię właśnie zainteresował. Zobacz tekst, zawierający interesujące dane.

/J]