EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Zagrożenia powiązane z kopalnią odkrywkową nie są dostatecznym argumentem dla sprzymierzeńców budowy kopalni

W naszym kraju kopalnictwo w dalszym ciągu jest jedną z najlepiej rozwijających się dziedzin przemysłu. Nie ulega wątpliwości, że nie powstaje już tak dużo kopalń jak kilkadziesiąt lat temu, niemniej jednak nadal o zdobycie koncesji na wydobycie węgla stara się sporo inwestorów. Oczywistym jest, iż nie każdej osobie podoba się pomysł, iż w jego gminie ma powstać kopalnia węgla.

Praktycznie każda tego typu inwestycja posiada dużo plusów i minusów, jakie trzeba rozważysz. Co poniektórzy obywatele miasteczka Miejska Górka są przeciw budowie kopalni odkrywkowej w ich regionie . Ich koronnym argumentem jest to, iż odkrywka powoduje nieodwracalne skutki, które będą uciążliwe szczególnie dla mieszkańców.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, nowa wiadomość omawia drobiazgowo interesujące tematy, które okażą się bardzo zajmujące.

Obszar na którym ma powstać kopalnia jest obecnie ładnym regionem, a bezsprzecznie budowa tego przedsiębiorstwa przemysłowego może spowodować likwidację poszczególnych roślin , a także gatunków zwierzaków. Ponadto emisja pyłu może zanieczyścić powietrze atmosferyczne oraz wodę, co będzie zagrażać bezpośrednio zdrowiu ludności. Fachowcy uważają również, iż minusem będzie hałas , a także formowanie dużych hałd.