EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

O niezbędności skonstruowania korzystniejszego prawa dla importerów w naszym kraju

Prowadzenie przedsiębiorstwa w naszej ojczyźnie nie było nigdy zajęciem banalnym i miłym. Samo stworzenie biznesu jest już wielkim wyzwaniem nawet dla mocnych psychicznie ludzi, ale jeśli myślimy iż potem będzie łatwiej, lepiej przemyśleć swoje decyzje co do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, tym bardziej jeśli zamyślamy zajmować się importem.

transport

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie niemożliwym jest aby biznesmen w tym wypadku obył się bez pomocy specjalisty. Normą już stało się angażowanie doradcy podatkowego, bo impet przemian uniemożliwia typowemu księgowemu trzymanie ręki na pulsie.

Jeżeli masz chęć poznać więcej informacji na omawiany temat – odsyłam do serwisu www, ponieważ tam są wartościowe fakty opisujące prezentowany wątek.

A handel zagraniczny na Polski rynek jest możliwością najmniej skomplikowaną jeżeli chodzi o ściąganie artykułów. Mimo to całkiem łatwo jest zagubić się w gąszczu regulacji prawnych.

Czy sądzisz, że istnieje konieczność dokładniejszego sprawdzenia zawartych w tym tekście informacji? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz zweryfikuj witrynę (http://www.teamoffice.pl/home?page=shop.browse&category_id=69).

Jednak najbardziej złożone jest importowanie przez polskich przedsiębiorców wyrobów z państw spoza Unii Europejskiej, jednak określonych do sprzedaży na inne rynki wspólnoty. Jednym słowem, rzecz gmatwa się podczas gdy rynkiem przeznaczenia ma być inny kraj a Polska jedynie pośredniczy.

Wówczas to w Polsce realizuje się odprawa fiskalna, po jej wykonaniu ładunek musi opuścić obszar Rzeczypospolitej i dotrzeć do kraju docelowego – . Przedsiębiorca może powierzyć wykonanie wszelkich czynności podatkowych jednostce z zewnątrz. Jej przedstawiciel wtenczas zajmuje się wykonaniem

transport

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

procesu legalizacji towaru z punktu widzenia podatkowego.

Niestety nasze regulacje prawne w tym względzie niedostatecznie prędko dopasowują się do standardów europejskich przez co nasi przedsiębiorcy zmuszeni są do korzystania z obcych pośredników w takich obowiązkach jak odprawa fiskalna. Przez takie opóźnienia nasze państwo nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału geograficznego. Jednym słowem – zarabiają na przestrzeganiu prawa pozostali a nie my. Prowizje za pośrednictwo najczęściej zgarniają przedsiębiorcy z Hamburga. Mam jednak ufność że szybko nadgonimy zaległości w tworzeniu odpowiedniego prawa. Wówczas staniemy się w pełni konkurencyjni jak nasi niemieccy sąsiedzi i wytyczne harmonizujące Wspólny Rynek zostaną w całości implementowane. Pomoże to w pełni wykorzystać nasz potencjał będący skutkiem położenia na pograniczu Wspólnoty Europejskiej.