EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kilka rad dotyczących postawienia swojego magazynu

Skonstruowanie hali do składowania różnorakich dóbr wydaje się trafną ideą na inwestycje. Współcześnie, kiedy co roku zwiększa się przepływ towarów, coraz potrzebniejsze są przepastne powierzchnie, by gdzieś te artykuły gromadzić. Tego rodzaju hangary są najbardziej potrzebne w gałęziach gospodarki, w których obraca się produktami wolnozbywalnymi. To oczywiste, że delikatna żywność nie powinna być składowana przez długi czas, takie produkty zazwyczaj natychmiast trafiają na półki w marketach.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

Jeśli będziesz chciał postawić magazyn, by dzierżawić go innym firmom, zastanów się nad jego lokalizacją. Hala na produkty ma być umiejscowiona tak, aby samochody transportujące produkty miały wygodny dostęp. Warto zdecydować się na działkę w sąsiedztwie wyjazdów z miasta, koło tras prowadzących do dróg krajowych.Trzeba mieć na uwadze również to, by TIRy nie były zatrzymywane przez korki.

Aby zoptymalizować transportowanie artykułów do hali oraz w środku budynku, przydatne są przenośniki (kup przenośnik rolkowy napędzany od www.promus.katowice.pl) rolkowe (poznaj transportery rolkowe producenta Olejnik Systemy Magazynowe). Takiemaszyny można instalować w różnych punktach – tam, gdzie właśnie są potrzebne. Przenośniki – najniższa cena na przenośniki pantograficzne -> olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-roleczkowe/ – rolkowe to komfort dla obsługi przybytku.

Jeżeli jesteś właścicielem magazynu o znacznej powierzchni, właściwym wyjściem jest zamówienie pojazdów do przenoszenia towarów. Zamówienie takich urządzeń to spory wydatek, jednakże wydane pieniądze na pewno się zwrócą w formie większej wydajności. Wózki magazynowe są konieczne w pomieszczeniach, w których towary są składowane na wysokich antresolach – używanie drabiny w takich miejscach nie jest za trafnym pomysłem.

Jeżeli w hali zaczyna brakować metrażu do gromadzenia produktów, wyjściem mogą okazać się antresole magazynowe (zobacz antresole magazynowe producenta Olejnik Systemy Magazynowe). Dzięki takim wynalazkom nawet w małych przybytkach można przechowywać spore ładunki. Jest to ładny przykład racjonalizacji w tej materii.