EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Przystrajanie waskiej kuchni

Aranżacja niewielkiej kuchni- zmory polskich mieszkań, szczególnie tych w blokach z lat siedemdziesiątych – może rodzić wiele komplikacji. W jaki sposób ją wyposażyć, by znalazło się miejsce na sprzęty, jakich potrzebujesz? Właściwie rozlokowana zabudowa, chłodziarka mniejszych rozmiarów jak też sprytnie schowane AGD pozwolą wygospodarować nieco więcej przestrzeni w małej kuchni.W myśl wytycznej „czarne wyszczupla”, zrezygnuj z ciemnych mebli w niedużej kuchni. Zainwestuj w jasne barwy szafek i półek, w szafki podtynkowe (zobacz w naszym sklepie).

mała kuchnia

Autor: Leon Brocard
Źródło: http://www.flickr.com
Jasna monochromatyczna tonacja optycznie zwiększy wnętrze.

Jeżeli masz możliwość uzyskać pozostałe informacje na ten temat, to wykorzystaj to oraz kliknij na poniższy odsyłacz i przeczytaj szczegóły (https://aner.com.pl/).

Do białych bądź pastelowych mebli pasują jasne blaty. Najlepiej, jeśli będą odbijać światło. Jeśli do kuchni przez większość dnia wpadają promienie słońca, nie kupuj mebli z połyskującymi frontami, bowiem mogą one oślepiać. Nie ma też co przesadzać z dekoracjami okiennymi, wystarczą zasłonki (np. do połowy otworów okiennych) bądź zazdrostki, bez zasłon. Nie chcesz firanek? Zainstaluj żaluzje wewnętrzne. Ściany w takiej kuchni nie powinny być ciemne. Ponad blatem kładź jasne tapety albo płytki kuchenne. Mogą sprawdzić się także fototapety. Te z motywem powiększonych kwieci bądź zdjęć spowodują, iż na ich tle meble będą wydawać się mniejsze, a co za tym idzie – wnętrze będzie optycznie większe. Zrezygnuj z zabudowy od podłogi pod sklepienie. Lepiej zainwestować w bardziej pakowne, za to niższe szafy. W spodnich szafkach nie instaluj cokołów, pozostaw jedynie nóżki, dzięki czemu będą wyglądać lekko.

Kuchenka

Autor: hichem Merouche
Źródło: http://www.flickr.com
Niskie szafki, dosięgające bioder czy pasa, to odpowiednie wyjście. Im większa odległość pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami, tym łatwiej odnieść wrażenie, że we wnętrzu jest więcej powierzchni. Przestrzeń pomiędzy blatem przygotowawczym a wiszącymi szafeczkami można maksymalnie wykorzystać, instalując tam listwy z haczykami na kubki, łyżki a także pozostałe gadżety kuchenne. Praktyczne są także drzwiczki otwierane do góry, niczym luk bagażowy w aeroplanie. Do takiej kuchni pasują tak zwane sprzęty wielozadaniowe. Wygodny jest półwysep, jaki wykorzystuje do maksimum skromną przestrzeń pomieszczenia, a do tego umożliwia wygodnie przygotować jadło i stołować się w kuchni. Powierzchnię pod półwyspem warto zarezerwować do składowania drobnego AGD oraz pozostałych kuchennych drobiazgów.