EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakiego typu mamy typy cięcia stali? Czy każdą blachę możemy ciąć tym samym sposobem?

Cięcie stali w dzisiejszych momencie można dokonywać dwoma sposobami. Pierwszym z nich jest cięcie za pomocą lasera, kolejną przy skorzystaniu wody.

Wiemy jednak,priorytetowa jak i kolejna metoda może posiadać specyficzne plusy i minusy. Nie każdy z nich będzie wspaniały do danego rodzaju stali, czy blachy, jak blacha trudnościeralna. Musimy więc wcześniej się dowiedzieć,jaki sposób będzie najdogodniejszy. Są bowiem tego typu wytrzymałe materiały, jak stal hardox, że nie każda metoda cięcia się sprawdzi.

Stal

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie najpopularniejsze metodą jest cięcie stali za pomocą strumienia wody. Nie zapominajmy jednak, by w tego typu sytuacjach dowiedzieć się wspaniale, czy strumień wody może poradzić sobie z określonym rodzajem stali i czy cięcie stali takim sposobem będzie opłacalne. W momencie bowiem, gdy stal jest nieco grubsza niż 5 do 8 milimetrów, to cięcie (idź tutaj) tego rodzaju może się nie udać. Woda jednak będzie najlepsza, kiedy masz do cięcia cienką stal. Jeśli więc cięcie za pomocą wody nie spełnia egzaminu, wtedy warto skorzystać z innego rodzaju, a jest nim cięcie (przejdź dalej cięcie laserem lubin) za pomocą lasera lub plazmy.

W takiej jednak momentu trzeba liczyć się z tym, że utraty materiału są dość wysokie, więc z pewności musisz zamówić nieco większy arkusz zrobiony ze stali niż możesz potrzebować. W tego typu momentach najkorzystniej będzie, jak zdasz się na wsparcie specjalisty. Jeżeli dokładnie zdołasz opisać swoją sytuację w sklepie i opowiesz bez wątpliwości, czego możesz potrzebować, to wówczas z pewnością ktoś właściwie ci będzie doradzał, jakie rozmiary arkuszy stali musisz zdobyć. Jak więc możemy zobaczyć, to z której metody skorzystamy zależy od wielu czynników. Każdy z nich musimy wziąć pod wagę, żeby wykonywać cięcie jak najdogodniej. Zdarza się bowiem, że niedobrze dobiera się blachę do cięcia i wtedy mamy kłopot.

blacha ze stali

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Często właśnie mogą robić w ten sposób ludzie,którzy nie posiadają doświadczenia w tej kwestii. Równocześnie, nie trzeba być niezwykle doświadczonym w tych sprawach, żeby dobrać właściwe cięcie. Jeżeli jednak kłopoty będą bardzo znaczące, to zawsze możemy zapytać sprzedawcę, on z pewnością nam najlepiej doradzi.