EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Gdzie w dobrym stylu urządzić naszą kuchnię?

To, jaki styl będzie mieć nasza kuchnia zależy od kilku składników. Większość ludzi próbuje zachowywać spójność kuchni z pozostałymi pomieszczeniami, wskutek czego cały dom posiada podobny ccharakter. W większości przypadków kierujemy się osobistymi upodobaniami, coraz nagminniej jednak decyzja o wyglądzie kuchni podyktowana jest również okolicznościami praktycznymi. Kuchnia w stylu klasycznym tak naprawdę zawsze będzie modna. Nie możemy tego powiedzieć o kuchni w stylu nowoczesnym, gdzie zastosowane materiały stosunkowo prędko „się starzeją”.

kuchnia

Autor: Bad Kleinkirchheim
Źródło: http://www.flickr.com

W nowoczesnym wnętrzu dominują także nowoczesne meble, i to nie jedynie pod względem funkcji i możliwości, w które zostały wyposażone, ale też pod względem wyglądu. Większa część sprzętów AGD we współczesnym wydaniu jest zabudowana. Wszystko należycie schowane, estetycznie wkomponowane w meble. AGD częstokroć ma kolor stali, choć do łask wracają także białe sprzęty. Dla odważnych fabrykanci oferują także urządzenia w innych, bardziej niebanalnych odcieniach (pomarańcz czy czarny). Kuchnia w nowoczesnym stylu jest ogromnie uporządkowana, każdy drobiazg posiada w niej własne, z góry ustalone miejsce. Kuchnię taką charakteryzuje przede wszystkim prostota i ergonomiczność.

Kuchnia (sprawdź blaty z granitu do kuchni) tradycyjna natomiast jest odwrotnością kuchni w stylu nowoczesnym, acz nie we wszystkich aspektach. Meble zazwyczaj są trwałe, wykonane z dobrej jakości materiałów, często drogich gatunków drewna. Szafki do kuchni mają zwykle przody frezowane czy rzeźbione, stoły kuchenne mają blaty drewniane bądź kamienne. Kuchnia w tym stylu nie lubi nietypowych i odważnych połączeń, woli w wyższym stopniu stonowane odcienie, kojarzące się z więc zabudowa meblowa tychże kuchni jest naturalna, jedynie polakierowana, choć można spotkać też umeblowanie w kolorach pastelowych. Więcej porad jeśli chodzi o aranżacje – ).

kuchnia

Autor: anhhang
Źródło: http://www.flickr.com

Charakterystyczne będą oszklone witryny w szafkach, w szczególności tych wiszących, jednak bywają one również stosowane w stojących szafkach. AGD w tego rodzaju kuchniach także powinno być tradycyjne – lecz wyłącznie w zewnętrznym wyglądzie, umożliwiającym dopasować go do stylu całej kuchni. Propozycja producentów AGD pełna jest tego typu sprzętów, które z zewnątrz przypominają urządzenia z czasów naszych babuń, natomiast we wnętrzu naszpikowane są technicznymi nowościami. Wszystkim osobom, szukającym informacji o urządzaniu wnętrz polecamy serwis i zachęcamy do lektury tekstów.