EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Interesujące sposoby na dekoracje na ścianach. Jakie oryginalne rozwiązania są w stanie zmienić klimat w domu?

Czasem myśląc nad ciekawymi rozwiązaniami aranżacyjnymi w naszym lokum, mamy problem aby wymyślić coś wyjątkowego. Chcielibyśmy zrobić coś oryginalnego, co odmieniłoby trochę klimat naszego wnętrza. Pierwsza myśl to oczywiście zmiana koloru na ścianach, ale może warto odważyć się na inne niż zwykle rozwiązania? Jakie pomysły warto rozważyć?

Niesamowicie szybką oraz przy tym dużą zmianą na pewno jest inna barwa ścian. Tym bardziej jak zdecydujemy się na kompletnie inny odcień niż obecny. Natomiast malowanie ścian tak naprawdę nie jest żadnym oryginalnym posunięciem. Bardziej jest to standardowa czynność, jaką robi się aby odświeżyć trochę nasze mieszkanie. A co gdyby poeksperymentować z fakturą ścian. Miast zamalowywać całość na ten sam kolor można na jednej z nich wypróbować coś nowego.

Ściana jak nowa

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Może to być przykładowo tynk do dekoracji z grubszą fakturą, który można nałożyć w fantazyjny sposób na ścianę. Dostaniemy bardzo ciekawy efekt. Taki akcent na jednej ścianie urozmaici przestrzeń. Sprawi, że nasze lokum zyska na oryginalności. Innym ciekawym rozwiązaniem mogą być ściany pikowane. Nie jest to zbyt często spotykane. Zobacz więcej: jak prezentuje się ściana (zobacz przeskocz pod ten adres http://sztukateriaabakus.pl/) pikowana. Raczej kojarzy nam się z obiciem mebli albo drzwi wejściowych. Natomiast takie skojarzenie jest bardzo dobre, ponieważ ściana, a raczej jej fragment zmienia całkiem swoje standardowe cechy. Ściana przecież kojarzy się z czymś twardszym, a po tej zmianie już taka nie jest. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które jednak dobrze jest stosować w oszczędny sposób. Z pewnością bowiem nie będzie za dobrze prezentował się cały pokój z tego typu obiciami.

Takie rozwiązanie lepiej wygląda punktowo. To znaczy można w ten sposób rozdzielić dwie przestrzenie w pionie pasem na ścianie. Czasami stosuje się takie obicie w sypialni, w miejscu styku łóżka ze ścianą. Mamy rodzaj zagłówka. Bardzo ciekawym sposobem na dekorowanie ścian może okazać się sięgnięcie do tradycji, a konkretnie chodzi o zastosowanie wałka z ozdobnymi wzorami.

Kiedy uznasz, że zaprezentowany w tym serwisie post jest warty zainteresowania, kliknij tu, a przeczytasz więcej spawanie aluminium złotoryja tego typu tekstów!

W taki sposób dawniej dekorowano najczęściej pomalowane na biało ściany w mieszkaniach. Może to być ciekawe rozwiązanie w celu ożywienie przestrzeni. Na początek malujemy ściany na jeden odcień, a później nakładamy wałkiem z tłoczeniami konkretny, pionowy wzorek w innym kolorze. Gdy dodamy do tego kilka akcentów w stylu vintage w pokoju to rezultat może być niesamowity.