EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Cennik wypożyczenia samochodów zależy od klasy auta i terminu wypożyczenia

Dla ludzi mobilnych, którzy nie zawsze mogą liczyć na dyspozycję i posiadanie swojego auta istnieją wypożyczalnie. Dziesiątki prywatnych firm udostępniających samochody wręcz dąży do znalezienia chętnego klienta, oferując mu dowolny rodzaj samochodu, ogromną liczbę marek i przeróżne warianty czasowego wypożyczenia.

Gdzie sprawdzimy najbliższego nam dostawcę samochodów?

Oczywiście przez sieć – pierwsze źródło informacji jest kopalnią bezcennych danych. Nie musimy mieszkać w stołecznym mieście, większość miejscowości średnich ma co najmniej jedną wypożyczalnię. Jakie pojazdy możemy wynajmować? Im bardziej

samochód osobowy

Autor: Jalil Arfaoui
Źródło: http://www.flickr.com

rozbudowana wypożyczalnia samochodów i serwis akcesoriów (a nie zawsze są razem) tym większe prawdopodobieństwo znalezienia interesującego nas pojazdu. Zależnie od tego jak długo potrzebujemy auta taryfy okresowe ulegają zmianie.

Zgodnie z ekonomią, dłuższy okres pożyczenia oznacza niższe koszty za dniówkę, czy miesiąc. Samochody podobnych gabarytów, acz zmiennych osiągów potrafią różnić się w cenie nawet dwukrotnie.

Gdy masz ochotę dowiedzieć się czegokolwiek interesującego, to oryginalna strona www może pomóc Ci w tym. Na tej witrynie odnajdziesz tylko pożyteczne dane.

Jak np. w przypadku Nissana Micry, silnik 1.0 – kosztuje on na dzień 55 złotych, zaś chcąc Peugota 307 HDi posiadającego silnik 1,8 zapłacimy powyżej stu złotych.

Klasyfikacja klas pojazdów zdecydowanie ułatwia ustalenie cennika. Najtańsza klasa A ma do dyspozycji poduszki powietrzne, naturalną klimatyzację oraz ABS. W klasie D, gdzie ceny sięgają nawet dwustu złotych jest także centralny zamek czy gadżeciarskie szyby sterowane elektrycznie. W ekskluzywnej klasie E w towarzystwie BMW serii 3 i Mercedesów Benz dochodzi do kompletu usług również ESP.

Samochód

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

Miesięczne opłaty rozszerzają się widełkowo bardziej, w zależności od przeznaczenia samochodów. Osobowy Chevrolet Spark wyniesie nas czysto nieco ponad 1100 złotych, zaś gabarytowy transporter około półtora tysiąca, a sześcioosobowy dostawczy samochód klasy P sięgnie trzech tysięcy złotych.

Przy średnioterminowych pożyczeniach w grę wchodzi także ubezpieczenie OC i AC, opieka na infolinii technicznej, czy gwarancja auta zastępczego za darmo. Cena zawiera także koszt ewentualnych przeglądów technicznych. Samochody można brać na pożyczenia na lata, jakkolwiek to brzmi. Są to oferty specjalne, najczęściej w przedziale 1-2 tysiące złotych na miesiąc. Więcej: .