EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Pojemniki wody oraz powietrza – czyli, skąd pić, z jakiego miejsca brać tlen w trudnej sytuacji?

Rozmyślasz nad tym, jak dużo trwoni się wody podczas zwyczajnego dnia? Zainwestuj w pojemnik na wodę! A być może masz pragnienie dokądś pojechać, w jakieś miejsce, gdzie przydałaby Tobie się butla z gazem, lub sprzęt do nurkowania? Każda z tych rzeczy jest możliwe dzięki kanistrom ciśnieniowym!
Bardzo dobre zbiorniki na wodę, to idealne rozwiązanie dla jakiejś osoby kto pomieszkuje w domeczku jednorodzinnym, a troszczy się o naturalność, gdyż zbiorniki na wodę nie są niczym innym jak zbiorniki na wodę deszczową (która jak się wie bywa woda do Picia).

Tego typu kanister ma za zadanie zebrać wodę oraz zachować ją, w ten sposób by w każdej chwili była możliwość ją „zabrać”. Same kontenery mają ogromne pojemności sięgające nawet dziesięć tysięcy litrów i są podziemne, jak i naziemne. Istnieją również pojemniki, w których bywa możliwość zasadzenia kwiatów.
dom jednorodzinny

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
krajobraz - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Zbiorniki ciśnieniowe nadają się, kiedy pragniesz pojechać na przykład w wycieczkę. Zbiorniki ciśnieniowe, podzielają się na kilka rodzajów, na przykład: butelki na gaz, butle do nurkowania, zbiorniki gazu, kontenery (pojemniki samowyładowcze – zobacz) sprężonego tlenu, zbiorniki wyrównawcze ciśnienia oraz tak w dalszym ciągu. A więc jak widać nadają się wspaniale na podróż (choć nie wyłącznie) oraz na malutki rozejrzenie się pod wodą. Zbiorniki ciśnieniowe zazwyczaj stosuje się w Okrętach Podwodnych, gdyż to one (chociaż trochę w inny sposób nazwane) pozwalają mu nurkować oraz wynurzać się z pod wody.

Każdego rodzaju urządzenie ciśnieniowe musi przejść pewnego rodzaju „badania”, które stwierdzą, czy się nadaje czy też nie. Jest to niezwykle ważne, gdyż butelka bez konkretnego sprawdzenia ma możliwość się okazać niebezpieczna, stąd powstała Dyrektywa o sprzętach ciśnieniowych.