EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Płytki jako najpopularniejszy materiał do wykończenia ścian i posadzek w toalecie

Przeważnie do urządzenia łazienki przywiązujemy dużą wagę. Jako najbardziej intymne miejsce jest przejawem indywidualnego gustu, a częstokroć także wyobraźni właścicieli.

Toaleta może być efektowna dzięki wykończeniu, nawet gdy jej wyposażenie jest tradycyjne.

Sprawdź również inny zbiór treści podnoszących niniejszy temat – bez obaw – wejście za darmo, zatem wejdź na ten odnośnik!

/J]

płytki ceramiczne

Autor: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Źródło: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Ktokolwiek, kto usiłował wybierać płytki do łazienki wie, że od nadmiaru Kolorów, projektów, także sugestii można dostać zawrotu głowy.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik – to bardzo wiarygodna oferta, która też okaże się warta Twojego zainteresowania.

Sklepy proponują glazurę, terakotę, gres, płytki ceramiczne wszelakich wielkości i barw. Wyszukując płytek na ściany i podłogi trzeba pamiętać, że nastrój łazienki ustanawiają także meble, urządzenia sanitarne i baterie. Wybierając płytki do łazienki, zwracamy zwykle uwagę tylko na ich wizerunek, czasem także na zapłatę, a zapominamy o bardzo ważnych parametrach technicznych.

płytki do łazienki

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com

Nadal najpopularniejszym materiałem do wykończenia zarówno ścian, jak i posadzek w toalecie są płytki i mozaika ceramiczna – szukaj mozaiki ceramicznej. Są bowiem bezproblemowe w utrzymaniu schludności, trwałe i przynoszą prawie ogromne możliwości urządzania wnętrza.
Podłoga w łazience powinna być pewna, toteż kupując płytki do jej wykończenia musimy wybrać takie, które są pokryte szczególnym, antypoślizgowym impregnatem, czy też emalią, z rozmaitego typu żłobieniami, bądź wzorami.
Nie poleca się natomiast stosowania płytek szkliwionych, bowiem ich powierzchnia w połączeniu z wodą staje się niezwykle śliska.

Powinno się również pamiętać, że na podłodze pod każdym względem nie wolno układać płytek ściennych, ponieważ są one mniej odporne na zarysowania, uderzenia, ścieranie, są mało wytrzymałe i śliskie.