EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Zadbaj o ekologiczne nagrzanie lub ochłodzenie budynku

Jeżeli chcemy wybudować dom i posiadamy działkę, dobrze jest pomyśleć, gdzie zainwestować, by potem oszczędzić. Taką dodatnią inwestycją będą odwierty pod pompy ciepła.

maszyna

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Odwierty (wiercenia pod pompy ciepła – dodatkowe informacje) takie są niezbędne, jeżeli w przyszłości pragniemy skorzystać z bezpłatnego nagrzewania lub schładzania wnętrza budynku. To niesamowita inwestycja, która zwraca się po paru latach. Warto odwierty zacząć jeszcze przed stawianiem fundamentów budynku. Niezbędny jest jedynie ciągły dostęp do energii elektrycznej jak również wody. Jeśli zatem ciekawią cię skuteczne odwierty dolne źródło bywa tu najważniejsze. Ważniejsze od samej pompy, lub źródła górnego, którym są systemy grzewcze we wnętrzu domu. Możemy zdecydować się na odwierty pionowe albo poziome, z tym, że odwierty pionowe będą bardziej skuteczne. W przypadku wykorzystania tego typu systemów grzewczych dobrze jest zainstalować nagrzewanie podłogowe.
Rzecz jasna trzeba wybrać firmę, która wykona solidne wiercenia geotermalne wiercenia (wiercenia geotermalne – więcej informacji)erw należy te wiercenia zaprojektować tak, by pozyskiwane ciepło było jak największe. Niemniej istotna jest prawidłowość wykonawcza. Istnieją rozmaITe technologie związane z odwiertami geotermalnymi. Warto wybrać fachową firmę. Zapytajmy wśród znajomych wykorzystujących ów sposób nagrzewania budynków, na pewno polecą nam kogoś zaufanego. Co Ważne, na odwiertach mogą być umieszczone fundamenty budynku, co pozwala na ich wykonywanie nawet na małych powierzchniach. Gruntowe źródło ciepła bywa niedrogie i ekologiczne.

Z pewnością warto w nie zainwestować, gdyż po pewnym czasie koszty spadają, a nasz budynek ogrzewa się całkiem bezpłatnie. To więc doskonały sposób na oszczędność.