EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak wybrać idealny wkład kominkowy?

Kominek może stanowić główną dekorację domu, a równocześnie służyć jako dodatkowy element ogrzewania. Wkłady kominkowe są znacznie bardziej praktyczne niż tradycyjne kominki otwarte. Aby wkład kominkowy mógł odpowiednio pełnić swoją funkcję, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale także na jego parametry techniczne.
Przewaga wkładów kominkowych
Nowoczesne wkłady kominkowe perfekcyjnie wpisują się w aktualne trendy w zakresie aranżacji wnętrz mieszkalnych.

Ponadto, wkłady kominkowe są ekologicznymi źródłami ciepła.

Zajmujący artykuł? Zatem wejdź w poniższy link i doczytaj. Zapewne zaintrygują Cię nowe wpisy o tej tematyce. Będziemy wdzięczni, jeśli Ci się podoba.

Spaliny wydobywające się z wkładów kominkowych są mniej zanieczyszczone aniżeli te powstające ze spalania gazu, węgla, oleju, ale także spalin z tradycyjnych kominków otwartych.

Zioła na parapecie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne parametry
Przy wyborze wkładu kominkowego należy zwrócić uwagę na mnóstwo parametrów jakie podaje producent. Powinniśmy sprawdzić sprawność wkładu kominkowego jaka podawana jest w procentach, która przedstawia ile minimalnie energii powstającej podczas spalania drewna odzyskuje się w w postaci wytworzonego ciepła. Kolejnym kluczem wyboru wkładu kominkowego jest też moc nominalna – uśredniona w czasie – można przyjąć na przykład, że 1 kW mocy urządzenia starczy do ogrzania około 25 m3.

Jeżeli omawiana kwestia Cię ciekawi, to masz możliwość uzyskać podobne informacje na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www mycie posadzek betonowych.

Istotne parametry to także średnia temperatura spalin (średnia temperatura spalin nie może przekraczać 400°C), zużycie drewna (podczas palenia powinno wynosić około 2,5 kg na godzinę, przy mocy nominalnej urządzenia 7 kW) i czas pracy kominka bez uzupełniania opału (jednorazowy załadunek drewna powinien wystarczyć na minimum 10 godzin – można wówczas mówić o prawdziwie komfortowym korzystaniu z kominka).

Jeżeli kogoś interesują wkłady kominkowe Wrocław ma wiele do zaproponowania.

W tym mieście bez trudu znajdziemy firmy jakie specjalizują się w sprzedaży wkładów kominkowych, przez co będziemy mogli wybrać sprzęt dopasowany wyglądem i parametrami do naszych oczekiwań.