EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jeżeli zamierzamy poddać metalowy element ocynkowaniu, to warto zastanowić się nad tym, jaka metoda jest najskuteczniejsza

Różne elementy metalowe narażone są na korozję, jeżeli zatem pragniemy je zabezpieczyć, to warto pomyśleć o zastosowaniu efektywnego rozwiązania antykorozyjnego.

Bez problemu znajdziemy bardzo dużo firm, które tym się trudnią.
Jeśli niezbędna będzie nam porządna cynkownia, to wystarczy zaglądnąć do Internetu oraz uruchomić wyszukiwarkę. Gdy wstukamy odpowiednie słowo kluczowe, to z łatwością dostaniemy sporo przydatnych wyników z adresami witryn tych zakładów. Jeśli posiadamy metalowe elementy o dużych gabarytach, to warto zobaczyć czy dana cynkownia posiada odpowiednie pojemniki (zobacz pojemniki metalowe producent), w których będzie mogła wykonać ocynk. Warto też pomyśleć nad tym, którą metodę pragniemy wykorzystać, ponieważ każda z nich przynosi trochę inne efekty.
Elementy cynkowane elektrolitycznie mają równą jednolitą powierzchnię. Jest ona niezmiernie cieniutka, jednak nie posiada jakichkolwiek nadlewów, co powoduje, że wygląda o wiele ładniej. Z kolei ocynk ogniowy jest dużo bardziej trwały. Polega on na zanurzeniu metalu w podgrzany do kilkuset stopni cynk. Taki element może jednakże posiadać jakieś nierówności, ale jego wytrzymałość na uszkodzenia i korozję będzie znacznie większa. Wielu fachowców rekomenduje więc ocynk ogniowy jako ten, który dobrze ochroni wszystkie metalowe elementy.

instalacja cieplna

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze będzie także mieć pewność, że konkretny zakład, który znajdziemy, jest przyjazny dla środowiska i będzie stosował się do dyrektyw obowiązujących w Unii Europejskiej.