EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Współczesne domy rodem z filmów fantastycznych

Niedawno nikomu nie przyszło do głowy, iż do obsługi domu klucze oraz sprawne ręce mogą okazać się niepotrzebne.. i że starczy mały pilot. To staje się rzeczywistością na naszych oczach.

system inteligentnego domu

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Tego rodzaju rozwiązania są instalowane w licznych budynkach w całej Polsce.

wyburzenia
System inteligentnego domu, bo o tym tu mowa, to w szerokim rozumieniu dostosowywanie domu do oczekiwań nowoczesnego ich użytkownika, to wykorzystywanie innowacyjnej techniki, aby ułatwić życie- Doskonale sprawdzi się to nie jedynie w wypadku osób, które cenią wszelkie nowinki w tej kwestii, które lubią wygodę, lecz także w wypadku osób borykających się z wszelkiego rodzaju niepełnosprawnościami, jakie utrudniają im poruszanie się. Dzięki tym systemom nie muszą one wstawać z kanapy, by na przykład otwierać okno, włączyć światła, sprawdzić, kto dzwoni do drzwi, włączyć klimatyzację i tym podobne. Starczy wspomniany wyżej pilocik zsynchronizowany z naszym telefonem, aby praktycznie móc rządzić wszystkim z jednego miejsca. To wielka wygoda i spora oszczędność czasu: miast wędrować po całym domu i gasić światła lub zamykać okna – link do strony – możemy spędzać czas znacznie przyjemniej, na przykład na odpoczynku.
Niecodzienna aranżacja świetlna salonu z użyciem opraw ledowych z kolekcji CRISTAL

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Na omówiony powyżej system składa się także sterowanie roletami zewnętrznymi- .

Miałeś szansę przejrzeć tu wiele ciekawych postów, czyż nie? Tak samo istotna strona oczekuje na Ciebie pod podanym linkiem, a tam sporo szczegółów.

Ogólnie, o czym na razie nie napisano, inteligenty dom ma wielki związek z bezpieczeństwem: dzięki innowacyjnym systemom możemy bez przerwy zarządzać obrazem z kamerek ochronnych, zamykać drzwi, załączać światła (ze względów bezpieczeństwa), nawet jeżeli nie ma nas w budynku.

Podobnie jest z roletami: zamiast co wieczór robić długotrwały obchód po całym budynku, aby spuścić zewnętrzne rolety także te antywłamaniowe, możemy zrobić za pośrednictwem paru przycisków na pilocie czy na ekranie smartphona.