EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dlaczego korzystnie wybrać fototapetę do naszego domu? Jak możemy ją aranżować we wnętrzach?

Fototapety to bardzo dobry sposób, ażeby zwiększyć i ożywić każdą przestrzeń. Są świetne do każdego pomieszczenia, bez kłopotu także możemy dopasować wzór lub motyw, jaki odpowiada stylowi wnętrza.

Pasuje więc do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, jak i klasycznych.
Fototapety są odporne na uszkodzenia i wilgoć, niestraszna im zbyt wysoka temperatura. Bardzo dobrze zastępują płytki w kuchni, w toalecie czy strefie suchej łazienki. Tworzą piękne iluzje przestrzenne w holu na ścianie, a również nad spocznikiem schodów. Rewelacyjnie prezentują się na frontach szaf wnękowych, bardzo dobre są na kuchennych meblach (szerzej tu: https://centrum.meble.pl/meble-na-wymiar/szafki-kuchenne/szafka-wysoka-do-zabudowy-piekarnika-i-mikrofalowki.html). Fototapety to wielka ilość wzorów, są więc fototapety maki, miasta czy ludzie.

sklep internetowy

Autor: Murat Ertürk
Źródło: http://www.flickr.com
Do kuchni wykorzystywane są fototapety z dużymi motywami owoców lub warzyw, natomiast w pasie między szafkami idealnie odnajdą się powiększone pędy bambusa. W łazienkach używa się natomiast motywy mające związek z wodą, zwłaszcza muszle lub rafy koralowe. W strefie dziennej dobrze zainwestować w fototapety ze zjawiskowymi krajobrazami albo obiektami architektonicznymi. W pokoju młodzieżowym najlepsze są fototapeta motoryzacja, a dziecięcym z bajkowymi postaciami.
Dosyć modne są też fototapety dwukolorowe, przykładowo czarno-białe. Co ciekawe, nie trzeba ograniczać się do wzorów i zdjęć, jakie gwarantują producenci

Jak nie odnajdziemy najlepszego dla nas wzoru, to możemy zamówić taką fototapetę z własnymi zdjęciami, np. z wakacji albo uroczystości rodzinnej, jaka szczególnie jest dla nas ważna.