EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Poprawnie zaprojektowana i zainstalowana instalacja tryskaczowa

Projektowanie instalacji nastręcza nie tylko prawdziwej wiedzy światowych norm, lecz także używanie zasad właściwej praktyki technicznej. Tryskacz stanowi dyszę zamkniętą fragmentem termoczułym.

Reguła działania polega na rozpadzie fragmentu termoczułego pod wpływem temperatury powstającej w czasie pożaru, otwarciu dyszy i wypływie wody.
dom - odbitka

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Instalacje tryskaczowe tryskaczowa instalacja – arapneumatik.pl/k-60-instalacje-pneumatyczne-transair-parker-legris – są bardzo wydajne dzięki wykorzystaniu wody jako środka gaśniczego. Woda, jak żadna inna ciecz ma zdolność do pochłaniania dużych ilości ciepła. Woda była, jest i pewnie będzie przez najbliższe lata najtańszym i najłatwiej dostępnym środkiem gaśniczym. Nie powinno się natomiast zapominać, że woda nie może być stosowana do gaszenia wszystkich pożarów, kłopot ten dotyczy wszystkich środków gaśniczych.
stal - rzut

Autor: E. Dronkert
Źródło: http://www.flickr.com
Porządnie zaprojektowana i zainstalowana instalacja tryskaczowa jest w stanie długo i dobrze służyć pod warunkiem odpowiedniej konserwacji, właściwej ze światowymi normami. Starannie prowadzone oględziny zezwalają również na znaczne rozszerzenie okresu eksploatacji. Przy należycie wykonywanych czynnościach eksploatacyjnych, wraz z upływem czasu efektywność urządzeń tryskaczowych wcale nie maleje.

Zgodnie z polskimi rozporządzeniami w obiektach produkcyjnych, oraz magazynowych, w celu nieograniczania średnic strefy pożarowej i zachowania odpowiedniej klasy odporności pożarowej budynku, nieodzowne jest łączne stosowanie tryskaczy, również samoczynnych narzędzi oddymiających. Taką gwarancją jest wykonywanie i nadzorowanie każdego z etapów przez osoby mające dobrą w tym zakresie wiedzę.